اعتباری در بودجه امسال برای المان میدان ۱۵ خرداد زنجان لحاظ نشده است

زنجان - ایرنا - شهردار زنجان گفت: افزایش نرخ ارز و قیمت‌ها در بازار چالش جدی در اجرای پروژه‌ها و مبالغ پیش‌بینی شده در بودجه ایجاد کرد، از طرفی در بودجه امسال برای اجرای پروژه المان میدان ۱۵ خرداد اعتباری در نظر گرفته نشده است.

حبیب‌ الله ملایی یگانه روز سه شنبه در جلسه علنی شورای شهر زنجان در واکنش به نارضایتی اعضای شورای شهر نسبت به اجرایی نشدن پروژه المان میدان ۱۵ خرداد افزود: این طرح سال گذشته مصوب شد و قرار بود شهرداری نسبت به اجرای آن اقدام کند که طبق برآوردهای انجام گرفته آگهی برای اجرای آن صادر شد اما به دلیل عدم استقبال پیمانکاران در ابتدای سال این پروژه به مرحله اجرا نرسید.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت المان میدان ۱۵ خرداد، شورای شهر زنجان درخواست تخریب میدان و اجرای المان طراحی شده در سال ۹۹ را داشتند.

این مسوول ادامه داد: پس از تخریب المان از سوی نهادهای مختلف از جمله بنیاد شهید، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی با شهرداری زنجان به دلیل حساسیت‌هایی که المان قبلی داشت و لزوم جاگذاری المان بعدی و طراحی‌هایی که باید انجام می‌شد مکاتباتی انجام شد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس با توجه به مشکلات بودجه‌ای در نهایت طبق تصمیم شورای شهر و اهمیت واقعه ۱۵ خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی قرار بر این شد که طراحی این میدان به صورت مناسب و در شان این رخداد مهم انجام شود.

 یگانه افزود: طبق نامه ارسالی در تیر امسال از سوی شورای شهر مبنی بر این‌که شهرداری زنجان برابر هویت آن میدان نسبت به طراحی المان اقدام کند، سازمان سیما و منظر و فضاهای سبز شهری طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم تا رسیدن به مرحله اجرای طرح و عقد قرارداد اقداماتی را انجام داد.

شهردار زنجان گفت: طبق آخرین تصمیمات ارائه شده برای حل مشکل قانونی اجرای پروژه المان میدان ۱۵ خرداد قرار بر این شد که طرح بصورت مشارکتی با یکی از پیمانکاران قرارداد و مشارکت‌نامه‌ای را تنظیم کنند تا همین مبنای اجرای کار باشد.

به گفته ملایی یگانه بر این اساس لایحه‌ای به شورای شهر با عنوان ترک تشریفات ارسال شده تا به صورت همزمان طراحی و اجرای المان میدان ۱۵ خرداد به شرکت مذکور محول شود.

وی خاطرنشان کرد: مهلت یک هفته تا ۱۰ روز برای برآورد هزینه به روز شده اجرای پروژه و ارائه متن مشارکت نامه مورد نیاز است و بر این مبنا قرار بر این شدکه سازه‌های فلزی این المان در یکی از کارگاه‌های شهر تهران آماده شود.

 شهر زنجان به عنوان مرکز استان ۴۲۰ هزار نفر جمعیت و چهار منطقه شهرداری دارد.

دلایل اصلی عدم اجرای المان ۱۵ خرداد زنجان اعلام شود

رییس شورای شهر زنجان نیز در واکنش به اجرایی نشدن المان میدان ۱۵خرداد و ادعای شهرداری مبنی بر وجود موانع برای اجرایی شدن این پروژه گفت: باید مشخص شود دلایل اجرایی نشدن المان میدان ۱۵ خرداد چیست و به چه دلیلی یک میدان یک‌هزار و ۵۰۰ متری وسط چهارراه ماه‌های زیادی معطل و بلاتکلیف مانده است.

عباس راشاد افزود: شهروندان زنجانی تصور می‌کنند که شورا و شهرداری عقب‌مانده است که یک میدان را نتوانسته بعد از چندین ماه اجرایی کند.

وی اظهار داشت: شهرداری از وجود موانعی برای اجرای المان ۱۵ خرداد سخن می‌گوید که این موانع باید برطرف شود چرا که از زمان ورود شورا بر اجرای این پروژه‌ شهرداری از وجود مشکلات سخن گفته که از این پس تحمل این بهانه‌ها را نداریم و هر کسی کم کاری کند در صحن علنی شورا باید پاسخگو باشد.

وی اظهار داشت: تا کنون با همراهی و همدلی شورا و شهرداری و پیگیری نماینده استان مشکلات برخی از پروژه‌های شهری همانند محور پادگان، سبزه میدان، باغ هاشم‌نژاد حل شده و فعال هستند  و در این خصوص باید از هر راهی برای سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌ها استفاده کنیم.

راشاد تاکید کرد: تا اجرایی نشدن المان میدان ۱۵ خرداد هیچ مصوبه دیگری را در شورا مورد بررسی قرار نمی گیرد و اگر لازم باشد جلسه آینده شورا نیز به این پروژه اختصاص می یابد.

وی خاطرنشان کرد: از این پس فقط یک دستور جلسه در شورا مطرح شده و تا زمان اجرا شدن آن سراغ پروژه دیگری نخواهیم رفت و در صورت نیاز با مصوبه و دستور شورای شهر عملیات اجرایی پروژه‌ها را آغاز خواهیم کرد.

احمد نصیری، عضو دیگر شورای شهر زنجان نیز در این خصوص با ابراز نارضایتی از اجرایی نشدن المان میدان ۱۵ خرداد گفت: اعضای شورا باید در جریان مسایل و دلایل اجرایی نشدن این طرح قرار بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها