جاذبه ییلاقی تفت نیاز به خدمات هلال احمر را افزایش داده است

یزد-ایرنا- فرماندار تفت گفت: ییلاقی و کوهستانی بودن این شهرستان در استان کویری یزد، حضور جمعیت شناور زیادی در روزهای تعطیل و برخی فصول سال در تفت به دنبال دارد که این موضوع باعث تشدید حوادث شده و نیاز به خدمات هلال احمر را افزایش داده است.

 به گزارش ایرنا، علیرضا نوکار روز سه‌شنبه در آیین تکریم و معارفه رییس جمعیت هلال احمر تفت افزود: ویژگی ییلاقی و گسترده بودن شهرستان ، ارتقا تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر را در تفت دو چندان کرده است.

وی علت محبوبیت هلال احمر را مردمی بودن آن عنوان کرد و افزود: این جمعیت در مبارزه با ویروس کرونا در کنار سایر ارگان ها، نقش خود را ایفا کرد و در بحرانی ترین  شرایط در کنار نیازمندان است که این موضوع از وجود انسان هایی با احساس مسئولیت و ایثارگر در این جمعیت حکایت دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز در این نشست گفت: ماهیت فعالیت‌های این جمعیت داوطلبانه است و فعالیت‌های داوطلبانه نقش چشم‌گیری در اعتماد شهروندان به هلال احمد دارد.

محسن حرازی زاده در خصوص راه اندازی خانه های هلال در مناطق روستایی اظهار داشت: این خانه‌ها در مناطق روستایی به‌منظور ارائه خدمات مناسب در هنگام بروز حادثه ایجاد و اقدامات اولیه توسط عوامل این خانه‌ها تا زمان رسیدن نیروهای امداد و نجات ارائه می شود.

وی ادامه داد: در موضوع امداد هوایی با پیگیری‌های صورت گرفته یک فروند بالگرد و یک پهباد پیشرفته در اختیار هلال احمر استان قرار گرفته که در بهبود کیفیت و افزایش سرعت خدمات این جمعیت نق موثری دارد.

در این آیین از تلاش‌های جلیل کهدوئی رییس سابق جمعیت هلال احمر شهرستان تفت تقدیر و سید قاسم گلشن به‌عنوان سرپرست جدید این جمعیت معرفی شد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها