۱۵ هکتار از مزارع کشاورزی شهمیرزاد با ارزش ۳۰۰میلیارد ریال رفع تصرف شد

سمنان- ایرنا - فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ۱۵ هکتار از مزارع کشاورزی در شهر توریستی شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال رفع تصرف شد.

به گزارش ایرنا، سردار عبدالله حسنی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: ماموران انتظامی شهرستان مهدیشهر با دریافت خبری مبنی بر دیوارکشی و تغییر غیرقانونی کاربری زمین های کشاورزی توسط افراد سودجو بلافاصله پیگیری های لازم و جدی خود را آغاز کردند. 

وی افزود: در گام بعدی تحقیقات پلیس مشخص شد فردی با سوء استفاده از منابع ملی ۱۵ هکتار از زمین‌ های کشاورزی این شهر که جزو مناطق بین المللی گردشگری به شمار می رود را به صورت غیرقانونی تصاحب کرده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به هماهنگی های لازم و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ الحاقی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها گفت: بنا و زمین تصرف شده با هماهنگی های قضایی تخریب و به حالت اولیه خود درآمد.

حسنی به متخلفان این حوزه هشدار داد که از تغییر کاربری خودسرانه زمین های کشاورزی و باغ‌های استان برای سودجویی‌های شخصی خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، از ۹.۷ میلیون هکتار وسعت استان سمنان، ۵۵ درصد نواحی بیابان و خشک، ۳۸.۵ درصد مراتع، ۲ درصد اراضی کشاورزی و ۳.۶ درصد جنگل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها