ثبات وضعیت زرد کرونایی در دلفان نیازمند مشارکت و همراهی مردم است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: ثبات وضعیت زرد کرونایی و قطع زنجیره انتقال این ویروس در شهرستان نیازمند مشارکت و همراهی مردم است.

نورالدین درمنان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت زرد، شکننده است و در صورت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و  فاصله گذاری اجتماعی  و حضور در اجتماعات مراسم های عزا و عروسی می تواند،  وضعیت شهرستان دلفان را دوباره قرمز و  نگران کننده کند، لذا همه شهروندان با توجه به حساسیت و نگرانی ها باید نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی احساس مسوولیت کنند تا دوباره با اعمال محدودیتها این شهرستان را  با مشکلات مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه، نباید وضعیت زرد را به منزله پایان کرونا در دلفان دانست، بیان کرد: نگرانی ها در این زمینه همچنان وجود دارد.

فرماندار دلفان اضافه کرد: همراهی اصناف و تشکل های این شهرستان در راستای اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا و رعایت محدودیت قابل تقدیر است.

درمنان گفت: تعدادی از بانک ها عملکرد مطلوبی در همکاری با مردم با توجه شیوع کرونا داشتند اما  عملکرد برخی بانک ها رضایت بخش نیست و انتظارات را برآورده نکردند و برای تحقق این مهم تغییر رویکرد لازم است.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان با وجود مشکلات اقتصادی کسب کار های خود را با توجه به  درخواست ستاد مقابله به کرونا تعطیل کردند که از نظر اقتصادی دچار خسارت جدی  شدند که نیازمند حمایت هستند ولی فشار بانکها  برای بازپرداخت تسهیلات با توجه با شرایط مردم قابل قبول نیست و باید بانکها از عملکرد جزیره ای خارج شوند.

فرماندار دلفان همچنین گفت: در اجرای طرح شهید سلیمانی با محوریت ناحیه مقاومت بسیج و با هدف رفع مشکلات معیشتی اقشار آسیب پذیر از زمانی شیوع کرونا  تاکنون پیش از۲۵ هزار  بسته معیشتی و بهداشتی با مشارکت خیران، هلال احمر، هیات امنای مساجد، اوقاف و امور خیریه و سایر دستگاههای اجرایی و ارگانهای مختلف از ابتدای امسال تاکنون به اقشار آسیب دیده کرونا در دلفان توزیع شد.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها