۲۵ روستای دورافتاده مازندران به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

نوشهر - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران از اتصال ۲۵ روستای استان به شبکه ملی اطلاعات در چند روز اخیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران ، مرتضی کبیری گفت : با اتصال ۲۵ روستا به اینترنت پرسرعت ، دسترسی بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ هزار خانوار روستایی مازندران به شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است.

وی افزود که برای این منظور ۸۴ میلیارد ریال بودجه از محل اعتبارات توسعه خدمات عمومی اجباری به مناطق محروم روستایی تامین و سه سایت جدید نصب و سه سایت نیز به تکنولوژی نسل ۳ ارتقا یافت.

کبیری محل نصب سه سایت جدید را روستای " گرنام " بخش یانسر شهرستان بهشهر ، روستاهای " ولامده " و " ایویم " بخش هزار جریب شهرستان نکا معرفی و میزان اعتبار هزینه شده را ۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی گفت که با نصب این سایت ها ۱۸ روستای شهرستان های بهشهر و نکاء با ۲ هزار خانوار جمعیت به اینترنت پر سرعت ال تی یی متصل شدند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران همچنین سایت های ارتقاء یافته به نسل ۳ را هم مربوط به روستاهای صالحان و کجور در نوشهر و روستای " نج " در نور معرفی کرد.

وی توضیح داد : با ارتقای سایت روستای صالحان در کجور نوشهر که هشت میلیارد ریال هزینه داشت ، پنج روستای صالحان ، شاه ناجار ، سریوده ، هزارخال و لیگوش با ۵۰۰ خانوار جمعیت زیر پوشش شبکه ملی اطلاعات قرار گرفتند.

او میزان اعتبار هزینه شده برای ارتقاء سایت روستاهای نج بخش بلده شهرستان نور و و ناصرآباد بخش کجور نوشهر را ۱۶ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که در مجموع ۱۷۳ خانوار در این روستاها از شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شدند.

کبیری با اشاره به تلاش شبانه‌روزی این حوزه برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در سطح روستاهای بدون اینترنت مازندران گفت: با نصب و ارتقای ۶۱ سایت در یک سال گذشته ۱۱۱ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

وی ادامه داد: تاکنون ۲ هزار و ۳۴۵ روستای مازندران با راه اندازی و اتصال به شبکه پهن باند ثابت و همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل می باشند.

کبیری گفت : با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم گسترش آموزش و بهره‌مندی دانش‌آموزان از فضای مجازی، وضعیت زیرساخت‌های اینترنتی روستاهای استان با تخصیص اعتبارات لازم از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تلاش‌های جدی اپراتورهای تلفن همراه، به زودی تعداد بیشتری از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha