صدور اسناد تک برگ کاداستری برای ۲۵۰ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون برای بیش از ۲۵۰ هزار هکتار از عرصه‌های ملی و دولتی این استان اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

به گزارش ایرنا، از اعلام منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، علیرضا عندلیبی روز سه شنبه در حاشیه سی و هشتمین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با همکاری ادارات ثبت استان تهران صدور اسناد کاداستری برای اراضی ملی استان تهران در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به اهمیت اجرای طرح کاداستر در پیشگیری از تخلف و تعرض به اراضی ملی و رفع مشکلات ثبتی و در راستای اقدامات جهشی سال جاری در قالب طرح ۹ در ۹۹، اجرای این طرح به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار در دستور کار جدی منابع طبیعی قرار دارد.

سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان تهران بر ضرورت اهتمام جدی دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد در زمینه اجرای کامل طرح کاداستر اراضی ملی و صدور اسناد تک برگ برای کل عرصه های ملی استان تهران تأکید کرد و اظهار داشت: خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی بین منابع طبیعی و ثبت اسناد وجود دارد اجرای این طرح در سطح استان تهران از سرعت مناسبی برخوردار است.

 این جلسه که با حضور مدیران کل منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران و دیگر اعضاء کارگروه تشکیل شد، برخی پلاک های ثبتی شهرستان های شمیرانات، دماوند و فیروزکوه مورد پیگیری و بررسی قرار گرفت و موانع پیش روی صدور اسناد تک برگ برای این اراضی برطرف شد.

استان تهران دارای یک میلیون و ۷۸ هزار هکتار اراضی ملی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها