قطار ملی تا پایان بهمن در پایتخت رونمایی می‌شود

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از روند تکمیل و رونمایی از قطار ملی خبر داد و گفت: در تلاش هستیم قطار ملی پایتخت تا پایان بهمن ماه امسال رونمایی شود.

به گزارش روز سه شنبه معاونت حمل و نقل، ترافیک شهرداری تهران، "سید مناف هاشمی" با اشاره به پیشرفت پروژه ساخت قطار ملی مترو اضافه کرد: نیاز به واگن‌های مترو در کشورمان بیش از هر زمان دیگری حس می‌شود و کلانشهر تهران درحال حاضر نیازمند یک هزار و ۵۰۰ دستگاه واگن است.  

وی از تکمیل و راه‌اندازی از یک رام قطار ملی تا پیش از پایان سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به پیشرفت مناسب داخلی‌سازی واگن مترو به میزان حدود ۸۰ درصد، در سال‌ جاری تلاش برای بومی سازی ناوگان جدید شکل گرفت.

هاشمی ادامه داد: اعتقاد داریم که تولید انبوه واگن‌ها در جهت توسعه حمل و نقل پاک خواهد بود و تا پایان سال به میزان ۸۵ درصد خودکفایی در این زمینه خواهیم رسید.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نام گذاری سال جهش تولید اظهار داشت: قرارداد شهرداری و معاونت علمی ریاست جمهوری که یک سال پیش برای طراحی و اجرای یک رام قطار منعقد شد به نیمه رسیده است و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در این موضوع فعال هستند.

هاشمی تاکید کرد: حمایت دولت از تولید انبوه ملی علاوه بر نوسازی و توسعه ناوگان عمومی شهر سبب جلوگیری از بیکاری جوانان و رونق ملی می‌شود و امیدواریم تجربه‌ ساخت تجهیزات مترو منجر به عقد قرارداد بزرگی برای ساخت دست کم ۴۲۰ واگن برای تهران و سایر کلان‌شهرها شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: آزمایش میدانی قطار و اخذ تاییدیه‌های لازم آن از پایان سال جاری شروع آغاز خواهد شد و در همین راستا در حال توافق برای تولید انبوه با حمایت سازمان برنامه و بودجه هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha