پیکر پاک مرزبان خوزستانی در اهواز تشییع شد

اهواز - ایرنا - پیکر پاک و مطهر ستوان سوم علی معاوی که غروب دوشنبه در درگیری با قاچاقچیان و اشرار مسلح در منطقه دشت آزادگان در غرب خوزستان به شهادت رسید روز سه‌شنبه در محل ستاد فرماندهی انتظامی خوزستان در اهواز با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تشییع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در آیین تشییع پیکر این مرزبان که آیت ا... سیدمحمدعلی موسوی جزایری از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و زعیم حوزه‌های علمیه استان ، فرماندهان ارشد انتظامی و مرزبانی خوزستان، جمعی از همرزمان و خانواده این شهید گرانقدر حضور داشتند از مقام والای این شهید مدافع نظم و امنیت کشور تجلیل شد.
تشییع کنندگان با سردادن شعارهای حماسی بر تداوم راه مقدس شهدا ، دفاع از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران و برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت مردم تاکید کردند.
در این آیین پیام تسلیت سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا به مناسب شهادت سرافرازانه مرزبان شهید معاوی قرائت شد.
پیکر شهید ستوان سوم معاوی جمعی هنگ مرزی دشت آزادگان و هویزه پس از آیین تشییع و اقامه نماز بر پیکر وی توسط آیت ا... موسوی جزایری ، برای تدفین به زادگاهش روستای بریچه از توابع شهرستان کارون انتقال یافت.
به گزارش ایرنا درگیری غروب دوشنبه در منطقه مرزی و عمومی دشت آزادگان ، تعدادی از اشرار و قاچاقچیان مسلح با آتش متقابل مرزبانان کشته یا زخمی شدند.
پنجم مهر ۱۳۹۹ نیز ۲ مامور مرزبانی هنگ مرزی دشت آزادگان و هویزه در درگیری با اشرار مسلح در منطقه هورالعظیم به شهادت رسیده و یک نفر نیزمجروح شد.

استان خوزستان حدود ۵۶۸ کیلومتر مرز دریایی، خاکی ، آبراهی و رودخانه‌ای با عراق دارد و با ۲ استان میسان و بصره همسایه است.  
در ماه‌های اخیر مواردی از قاچاق دام به عراق در محدوده مرزی دشت آزادگان و هویزه و درگیری با اشرار و قاچاقچیان مسلح دریافت شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها