خوزستان ظرفیت پذیرش کنسولگری کشورهای مختلفی را دارد

اهواز- ایرنا - مسوول نمایندگی وزارت امور خارجه در خوزستان گفت: خوزستان به واسطه ظرفیت‌های اقتصادی موجود در آن، امکان پذیرش کنسولگری‌های کشورهای مختلفی را دارد.

احمدرضا اصغری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:در شرایط فعلی که اقتصاد کشور با مشکلاتی روبه رو است، تقویب روابط تجاری و اقتصادی به ویژه با کشورهای همسایه به‌عنوان یک اولویت مهم در وزارت امورخارجه محسوب می‌گردد.

وی ادامه‌داد: مجموعه نهادها و بخش‌های این وزارتخانه در داخل و خارج از کشور خود را مکلف به کمک و تسهیل شرایط تجارت خارجی می‌دانند.

وی با بیان اینکه خوزستان از ظرفیت‌های مناسب صنعتی، صادراتی، کشاورزی و ... برخوردار است افزود: تلاش می‌شود تا با اقداماتی که این دفتر در استان خوزستان انجام می‌دهد، بخشی از فرآیند صادرات کالا به خارج از کشور تسهیل و ساماندهی شود.

اصغری گفت: باتوجه به اینکه روند صادرات کالا از گذرگاه‌های مرزی خوزستان همواره ادامه دارد اما نیاز است تا شرایطی ایجاد شود که امر تجارت با کشورهای همسایه با حداکثر توان تداوم داشته باشد.

وی بیان‌ کرد: روند صادرات در استان خوزستان ‌باید از شرایط ایده‌آل بیشتری برخوردار باشد تا سهم این استان در توسعه صادرات غیرنفتی کشور افزایش یابد.

مسوول نمایندگی وزارت امورخارجه در خوزستان گفت: با همکاری بین بخشی که صورت می‌گیرد تلاش می‌شود تا مشکلات موجود در گذرگاه‌های مرزی در زمینه تجارت خارجی اولویت‌بندی و پس از بررسی کارشناسی نسبت به رفع آنها اقدام شود.

بر اساس این گزارش، ۲۴ دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ۱۸ استان سراسر فعال هستند. کنسولگری عراق در اهواز تنها کنسولگری است که در خوزستان فعال است. 

پایانه‌های مرزی چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها