چین برای تضمین تولید و عرضه واکسن کرونا تیم ویژه تشکیل داد

تهران- ایرنا- وزارت صنعت و اطلاعات چین اعلام کرد که با تشکیل یک تیم ویژه برای تقویت اتصال ارگانیک زنجیره صنعتی و تسریع روند صنعتی شدن تولید واکسن، تلاش می کند تا افزایش ظرفیت، تولید و عرضه واکسن را تضمین کند.

به گزارش ایرنا از شینهوا، وزارت صنعت و اطلاعات چین با تشکیل تیم ویژه کاری متشکل از سه شرکت عمده تولید واکسن این کشور مانند شرکت سینوفارم که شرایط تولید در مقیاس بزرگ را دارند، میزان تولید شرکت های مهم کشور را تحت پیگیری و هماهنگی قرار می دهد.

بر اساس این گزارش، «وانگ جیانگ پینگ» معاون وزیر صنعت و اطلاعات چین تاکید کرد: در صورت تضمین امنیت و کیفیت واکسن، برنامه های تولیدی را به طور علمی برنامه ریزی کرده و تا حد امکان با شکوفایی نیروی بالقوه تولید، کار تضمین تولید و عرضه واکسن را به طور مطلوب انجام می دهیم.

جانگ جین مسؤول تولید واکسن کرونا از شرکت سینوفارم هم گفت: تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، میزان تولید این شرکت به یک میلیارد دوز می رسد.

وزارت صنعت و اطلاعات چین اعلام کرد: تا کنون ۱۸ شرکت داخلی، افزایش ظرفیت تولید واکسن ویروس کرونا را آغاز کرده اند.

براساس این گزارش ،همراه با افزایش تولید واکسن و اتمام کار شرکت های دیگر که دارای خطوط فنی لازم هستند، توان تولید واکسن کرونا در چین می تواند نیازهای داخلی برای واکسیناسیون در مقیاس بزرگ را برآورده کند.

همزمان با آغاز واکسیناسیون عمومی در چین، اندونزی اعلام کرده است که واکسن های تولید شرکت سینوواک چین را در ۳۴ استان خود توزیع خواهد کرد. این در حالی است که وزیر بهداشت مصر نیز گفته است توافقنامه خرید واکسن را با شرکت سینوفارم چین امضا کرده است.

کشورهای دیگری مانند امارات متحده عربی و بحرین نیز ثبت رسمی واکسن ویروس کرونای تضعیف شده تولید این شرکت چینی را تأیید کرده اند.

هوا چون یینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این باره گفت که چین همیشه از همکاری بین المللی در زمینه واکسن کرونا استقبال می کند و به طور فعالانه از همکاری شرکت های چینی با شرکت های خارجی برای تحقیق و تولید در مورد واکسن پشتیبانی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار جهان