سمنانی‌های دارای سهام عدالت ۵ روز دیگر برای دریافت کد بورسی زمان دارند

سمنان- ایرنا- مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان گفت: سهامداران سهام عدالت در این استان برای برخورداری از منافع سهام عدالت تا ۲۰ دی ماه جاری زمان دارند با مراجعه به سامانه سجام کد بورسی دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، امیر خلیلی‌خواه روز سه‌شنبه در نشست با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات اداره کل اقتصاد و دارایی استان سمنان ابراز داشت: حدود ۳۹۲ هزار نفر از مردم این استان، دارای سهام عدالت هستند که از این تعداد ۱۷۲ هزار نفر روش مستقیم و بقیه روش غیرمستقیم را برای خرید و فروش سهام عدالت انتخاب کردند، اما برای برخورداری از منافع باید تمام سهام‎داران در گام اول کد بورسی دریافت کنند.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۴۷ هزار نفر از کسانی که سهامداری غیرمستقیم را انتخاب کردند در سامانه سجام ثبت نام و نسبت به دریافت کد بورسی اقدام کردند که برای رسیدن به نقطه مطلوب و تسریع در روند دریافت کد بورسی برای این افراد نیاز به اطلاع رسانی گسترده تر و وسیع تر است.

وی بیان کرد: سهام داران با دریافت کد بورسی می‌توانند در مجامع شرکت های بورسی حضور یافته و در تعیین و انتخاب هیات مدیره و تصمیمات اثر گذار باشند.

به گفته مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان ضرورت دارد تا در مدت زمان باقیمانده، با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود، دستگاه‌های اجرایی، روابط عمومی‌ها، صدا و سیما و ظرفیت‌های تبلیغات، ثبت نام و سجامی شدن سهامداران سهام عدالت را انجام داده و مردم به منافع خود دست یابند.
وی تصریح کرد: برگزاری مجمع به صورت غیرحضوری و از طریق ثبت نام سهام داران سهام عدالت در سامانه های برخط، تقسیم سود و بقیه روال، نیاز امروز شرکت سرمایه گذاری استانی در سهام عدالت استان سمنان است که باید اطلاع رسانی جامع برای ثبت نام سهام داران در سامانه سجام و رسیدن به حد نصاب ۵۰ درصد، به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
خلیلی‌خواه خاطرنشان کرد: تقسیم سود در مجامع صورت ‌می‌گیرد و ضرورت دارد تا سهامداران خرد سهام عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، نسبت به دریافت کد بورسی اقدام‌ کنند تا سودهای حاصله به شماره حساب ثبت شده در سامانه سجام واریز شود.
وی افزود: در صورت عدم انتخاب هیات مدیره و فعال نشدن نماد شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، نمی توان سود های حاصل از سهام عدالت را به حساب سهامداران واریز کرد که الزام اولیه تحقق این ‌مهم سجامی شدن سهام داران است.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان ادامه داد: برای انجام معاملات و فروش اوراق سهام عدالت در روش غیر مستقیم، نیاز است تا سهامداران نسبت به سجامی شدن و دریافت کد بورسی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۱۴ کارگزاری در کشور به صورت الکترونیکی و غیرحضوری و رایگان نسبت به ثبت نام و اختصاص کد بورسی اقدام می کنند که نیاز است تا راهنمایی انجام شود و افراد سهامدار سهام عدالت به صورت غیرمستقیم به این‌کارگزاری ها لینک شده و به صورت رایگان کد بورسی دریافت کنند.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان گفت: ۶ مورد از بانک‌ها و کارگزاری‌های کشور نیز احراز هویت رایگان ثبت نام در سجام را انجام می دهند که نیاز است تا اطلاع رسانی جامع در این خصوص صورت گیرد و بدون مراجعه حضوری، نسبت به ثبت نام اقدام‌کنند.
وی یادآور شد: افراد می توانند با مراجعه حضوری به بانک‌های آینده، پارسیان، رفاه کارگران، صادرات، کارآفرین و موسسه مالی اعتباری ملل، به صورت رایگان نسبت به احراز هویت و ثبت نام سجام اقدام‌کنند.
خلیلی‌خواه افزود: ۵۹ کارگزاری نیز در سطح کشور حضور دارند که این کارگزاری ها در استان نیز فعال هستند.
مدیرکل اقتصادی و دارایی استان سمنان ابراز داشت: ۱۶ کارگزاری در شهر سمنان، ۱۵ کارگزاری در شاهرود، چهار کارگزاری در دامغان و یک کارگزاری در شهر گرمسار فعال است و سهامداران می توانند به صورت حضوری نسبت به ثبت نام برای سجام و دریافت کد بورسی اقدام‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها