خبرهای ضد و نقیض از برکناری مشاور نخست وزیر عراق

بغداد – ایرنا- درپی سخنان سخیف هشام داوود مشاور نخست وزیر عراق درباره سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس و همچنین مرجعیت عالی این کشور ، امروز (سه شنبه) خبرهای ضد و نقیضی از برکناری وی و آغاز تحقیقات درباره این ادعاها منتشر شد. 

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری «بغداد الیوم» امروز به نقل از یک منبع آگاه دولت عراق بدون ذکر نام نوشت: "«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق دستور تعلیق کار «هشام داوود» مشاور خود در امور گفت وگوی ملی و گشودن تحقیقاتی درباره اظهارات اخیرش در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی درباره قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس را صادر کرد".
هشام داوود مشاور نخست‌ وزیر عراق اخیرا در گفت وگو با شبکه فارسی «بی. بی.سی» ادعاهایی را درباره سردار سپهبد سلیمانی مطرح کرده بود که با محکومیت و انتقادهای شدیدی در عراق روبرو شده است و در آخرین مورد، «مهدی الامرلی» عضو کمسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق خواست تا هشام داوود را برکنار کند.
الامرلی در بیانیه خود گفت که هر بار هشام داوود مشاور نخست وزیر به شهیدانی که عراق را آزاد کردند، تعرض می کند. آخرین مورد، تعرض او به میهمان عراق شهید قاسم سلیمانی بود که آیت الله سیستانی از وی به عنوان یکی از فرماندهان پیروزی در عراق یاد کرد.
وی افزود: می خواهم به داوود بگویم که وقتی تروریسم عراق را در می نوردید، تو در عشرتکده های اروپا لَم داده بودی و سلیمانی با ما در خاکریزهای شرافت و عزت و جهاد در منطقه آمرلی بود و عراق را ترک نکرد و همه عملیات آزادسازی شرکت کرد و در خاک این کشور به شهادت رسید.
درپی این انتقادها هشام داوود در بیانیه ای درصدد توجیه ادعاها و تبرئه خود برآمد و اعلام کرد که گفته هایش در جریان فیلم مستند شبکه یاد شده به عنوان مشاور نخست وزیر نبوده و بیانگر دیدگاه رسمی نیست بلکه به عنوان یک پژوهشگر امور عراق بیان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار جهان