قابلیت ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی(ره) افزایش یافت

اهواز - ایرنا - مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: قابلیت ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی(ره) با بهره‌برداری از پایانه نفتی جدید افزایش یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان عادل دریس سه شنبه در این خصوص اظهار داشت: با هدف ارتقای بهره‌وری و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مشتریان در حوزه انبارش و تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی، پایانه نفتی مجهز و پیشرفته‌ای با مشارکت بخش خصوصی توانمند در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به موقعیت منحصر به فرد این بندر بزرگ تجاری به لحاظ قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی فرآورده‌های نفتی به کشورهای حوزه خلیج فارس و زیرساخت‌های مهیا برای فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی افزود: احداث این پایانه پاسخی به نیازهای روز افزون صاحبان کالا و مشتریان خواهد بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: این پایانه نفتی در مساحتی حدود ۱۸هزار و ۸۶۰ مترمربع واقع در اراضی پشتیبانی مجتمع بندری امام خمینی(ره) با سرمایه‌گذاری اولیه ۳۵۰ میلیارد ریال احداث و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: این پروژه شامل سه مخزن سقف ثابت فرآورده سنگین (نفت‌کوره) به ظرفیت اسمی ۳۰ هزار و ۷۸۶ مترمکعب و ۲ مخزن با سقف داخلی متحرک فرآورده سبک (گازوییل و نفتا) به ظرفیت اسمی ۱۶ هزار مترمکعب است.

دریس با بیان اینکه این سایت قابلیت ذخیره محصولات متنوع از لحاظ چگالی و ویسکوزیته در مخازن را دارد گفت: اتخاذ تمهیدات لازم برای توسعه این پایانه جزو برنامه‌های آتی در فازهای بعدی این سایت است.

گفتنی است این پایانه نفتی که با سرمایه‌گذاری شرکت پتروپاسارگاد خاورمیانه احداث شده، از نظر طراحی، اجرا و تجهیزات نصب شده در آن یکی از بهترین سایت‌های منطقه است.

بندر امام خمینی(ره) از بندرهای مهم کشور در جنوب خوزستان و در کرانه خلیج فارس است که با داشتن ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر، بزرگ‌ترین بندر فعال ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها