خیران برای بازسازی کتابخانه های عمومی اردکان کمک کنند

یزد - ایرنا - رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردکان از مسوولان، مردم و افراد خیر خواست ، برای جذب مخاطب بیشتر در بازسازی و بهسازی این فضاهای فرهنگی کمک و مشارکت کنند.

به گزارش ایرنا، حسین پایدار روز سه شنبه در نشست اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان بدون اشاره به تعداد کتابخانه هایی که نیاز به بازسازی و بودجه دارد ، در مورد شرایط فیزیکی این فضاهای فرهنگی اظهار کرد: نیاز است توجه ویژه ای به بازسازی و بهسازی کتابخانه های عمومی  شود تا محیط برای اعضا مناسب تر و جذاب تر شود و البته تزریق منابع جدید نیز از نیازهای اساسی است.

وی با ارایه گزارشی از تاثیر شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ و اجرای پروتکل های بهداشتی بر فعالیت های این نهاد ، افزود: کتابخانه های عمومی در این دوران با وجود تعطیلی فیزیکی، فعالیت های خود را متوقف نکرد و کتابداران و کارشناسان در فضای مجازی به ارایه محتوا و خدمات پرداختند.

وی همچنین گزارشی از پیگیری برای راه اندازی کتابخانه در چند محله ارایه کرد و از اعضای انجمن خواست در این زمینه همکاری کنند تا بتوان در محله های مورد نظر کتابخانه دایر کرد.

همچنین رییس شورای اسلامی شهر اردکان گفت: اشاعه فعالیت های فرهنگی به ویژه فعالیت های مرتبط با کتاب و کتابخوانی می تواند جامعه را به سمت اصلاح و کاهش ناهنجاری های اجتماعی پیش ببرد و در ادامه اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی را سبب اصلاح جامعه دانست.

حجت الاسلام سیدمحمد حسینی پور، از فعالان حوزه کتاب شهرستان خواست، تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند تا  شرایط فرهنگی اردکان بهبود یابد و از همکاری شهرداری و شورای شهر نیز در این زمینه خبر داد.

کتابخانه ها در مدارس فعال دایر می شود 
همچنین ابوالفضل کارگر، رییس اداره آموزش و پرورش اردکان با اعلام اینکه دانش آموزان شهرستان ظرفیت های بسیار بالایی در زمینه فعالیت های فرهنگی دارند، اظهار کرد: آموزش و پرورش نگاه ویژه ای به ترویج کتابخوانی دارد و آماده اجرای طرح های کتابخوانی در مدارس است  و در نظر داریم در مدرسه های در دست ساخت ، فضایی به عنوان کتابخانه در نظر گرفته شود.  
پیگیری اجرای برنامه های کتابخوانی در مناسبت های مختلف با همکاری نهادها، تعامل با آموزش و پرورش و شهرداری جهت تخصیص یک دستگاه اتوبوس به منظور راه اندازی اتوبوس کتاب مدارس و رایزنی با اداره اوقاف و امور خیریه برای تامین فضای کتابخانه در مجتمع در حال ساخت این اداره در محله جنت آباد از جمله مصوبه های نشست یادشده بود.
 در حال حاضر در ۱۵ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی شهرستان اردکان ۱۵۰ هزار نسخه کتاب  موجود است  و هفت هزار نفر در آن عضویت دارند.
مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها