فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی شناسنامه دار شدند

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در این استان شناسنامه دار شدند، چهار شناسنامه صادره برای فرزندان حاصل از اینگونه ازدواج ها را به آنها تحویل داد.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز سه شنبه با حضور مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان در این آیین افزود: قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی، برای نخستین مرتبه در ایران عملیاتی می‌شود که این اقدام موجب خشنودی است.  

وی به ارتباط فرهنگی ۲ کشور ایران و افغانستان در دوره‌های تاریخی اشاره و بیان کرد: زمانی که فردی به تابعیت کشوری می‌رسد دارای اسناد هویتی آن کشور و از تمام حقوق آن کشور برخوردار می‌شود و در مقابل تکالیفی هم بر عهده اوست که باید پاسخگوی موارد باشد. 

بصیری با اشاره به اینکه ۷۹۵ نفر از اتباع خارجی در استان کرمان کارت آمایش را دریافت کرده‌اند، بیان داشت: ۲۲۱ خانوار اتباع خارجی در استان کرمان باید شناسنامه دریافت کنند. 
وی عنوان کرد: ما همواره به دنبال وحدت و اتحاد هستیم، کما اینکه نماد پایداری و مقاومت ما سردار قاسم سلیمانی نیز چنین آرمانی داشت.

علی شفیعی مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان نیز از رئیس کل دادگستری این استان به دلیل حمایت از ثبت‌احوال و اداره کل اتباع در اجرای این طرح تقدیر کرد و بیان داشت: پاسخ سریع اداره کل اطلاعات نیز به استعلام‌ها، فرآیند اجرای پروژه ملی صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی را تسریع کرد. 
وی به صدور ۵۶ مورد سند در راستای اجرای این طرح در استان کرمان اشاره کرد و گفت: فرمانداران نیز با حساسیت پروژه را به اتمام رساندند.
شفیعی بیان کرد: بیش از یک ماه آمادگی رونمایی از شناسنامه‌ها را داشتیم و دومین استانی هستیم که صدور شناسنامه و اجرای این پروژه را به اتمام رسانده است. 
مدیرکل ثبت احوال استان کرمان عنوان کرد: در راستای اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی، ۲۷۳ مورد استعلام وارده در استان داشتیم که برای ۸۳ مورد مجوز صادر شد.
محمد قاسمی افزود: ۵۳ مورد شناسنامه در این زمینه در استان کرمان صادر شده و  استعلام‌هایی از استان‌های دیگر نیز پاسخ داده‌ایم. 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در بازدید دکتر بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از گنجینه اداره کل ثبت احوال استان کرمان، سند هویتی شهید "عبدالمهدی امیدی" رونمایی شد. 
این شهید والامقام، ۲۰ آبان ماه 1359 درگیری با اشرار به فیض شهادت نائل آمده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها