چرا مهمانان دربرنامه مناسبتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس حضور نیافتند؟

شیراز- ایرنا- حضور نیافتن میهمانان در یادواره شهید ولی نوری و بزرگداشت سردار مقاومت شهیدحاج قاسم سلیمانی در دانشکده فنی شهید باهنر شیراز، بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس را به گلایه واداشت و واکنش مسوولان این واحد آموزشی را در پی‌داشت.

بسیج دانشجویی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس ۱۳ دی ماه یادواره‌ای به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، سردار ولی نوری و شهدای دانشجو برگزار کرد که سخنرانان دعوت‌شده به این مراسم، در آن حضور نیافتند.

در پایان مراسم، مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و تنی چند از دانشجویان دست‌اندر کار این برنامه، در فضای مجازی عنوان کردند که:"در قاموس ما بسیجی‌ها نیست که اهانت به خون شهدا بی‌جواب بماند" همچنین در این مطالب علت حضور نیافتن میهمانان در دانشگاه "خودخواهی و زیاده‌روی مسوولان" عنوان شده است.

فرزاد بینا مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس در گفت‌ و گو با ایرنا درباره این مطالب عنوان کرد: نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز یکی از میهمانان این مراسم بود که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس دعوت شد.
او افزود: در جلسه‌ای که چهار روز پیش از برگزاری برنامه با حضور معاونت فرهنگی و اعضای بسیج دانشجویی برگزار شد، به تصویب رسید که این برنامه در حسینیه سیدالشهدا یا حسینیه بسیج دانشجویی واقع در دانشگاه فنی شهید باهنر برگزار شود و درنهایت سِن، امکانات برای پخش از فضای مجازی و دیگر تدارکات بدین‌منظور در این مکان تهیه شد.
این عضو بسیج دانشجویی افزود: با وجود این هماهنگی‌ها، در روز چهارشنبه دهم دی‌ماه، دانشگاه در خبری که در سایت منتشر کرد، دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس را برگزارکننده اصلی مراسم اعلام کرد.
بینا با بیان اینکه ناهماهنگی درون‌دانشگاهی منجر به حضور نیافتن میهمانان برنامه‌ شد، گفت: بسیج دانشجویی در پی آن است که زوایای کامل ماجرا را روشن کند و به دنبال علت اصلی ماجرا و دلیل این ناهماهنگی‌هاست.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس نیز در روز سه‌شنبه ۱۶ دی‌ماه در اطلاعیه‌ای که در پاسخ به این موضوع در اختیار ایرنا قرار داد، عنوان کرد: ممانعت مسئولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس از حضور سخنرانان مراسم یادواره شهدا در روز ۱۳ دی ماه ۹۹ تکذیب می‌شود و مطالب منتشر شده در فضای مجازی درباره ممانعت مسئولان دانشکده شهید باهنر شیراز مصداق بارز توهین، افترا و نشر اکاذیب است که از طریق مراجع رسمی، ‌پیگیری می‌شود و اقدام قانونی انجام خواهد شد.
در این اطلاعیه آمده است: طی روزهای چهاردهم و پانزدهم دی‌ماه جاری، رئیس دانشگاه پیگیری‌های متعددی با ناحیه بسیج دانشجویی استان و همچنین دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز صورت داد تا افکار عمومی را در این باره روشن کند.
در ادامه این دانشگاه نوشت: افرادی مغرض اعلام کرده بودند که فردی از مسئولان دانشگاه در تماسی تلفنی با روابط عمومی دفتر امام جمعه این ممنوعیت را اعلام کرده‌ است؛ درحالی که برابر اعلام صریح مسئول روابط عمومی دفتر امام جمعه هیچ گونه تماسی با ایشان در این خصوص گرفته نشده است.
همچنین عنوان شده است: بسیج دانشجویی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای ۲۰ روز قبل از اجرای برنامه از امام جمعه دعوت کرده بود؛ اما پیگیری نهایی برای گنجاندن برنامه سخنرانی در روز ۱۳ دی ماه از سوی بسیج دانشجویی انجام نشد که برابر اعلام مسئول دفتر امام جمعه سخنرانی این مراسم جزو برنامه آیت‌الله دژکام در سیزدهم دی‌ماه نبوده است.
در ادامه این مطلب آمده است: رئیس دانشگاه در ماموریتی که به معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و حراست داده است،‌ موضوع را به صورت حضوری از دفتر امام جمعه پیگیری کرده است و با هماهنگی به عمل آمده جلسه‌ای در این روز با حضور مسئول اجتماعی و روابط عمومی دفترامام جمعه تشکیل شد که مسئول روابط عمومی آن نهاد، ضمن تشریح ابعاد مختلف این موضوع اعلام کرد در خصوص ممانعت از حضور از سوی مسئولین دانشگاه هیچ تماسی حاصل نشده و این موضوع کذب محض است؛ همچنین عنوان کردند که به‌دلیل نگرانی مسئولان، استادان و کارکنان و دانشجویان دانشگاه از ناهماهنگی به‌وجودآمده، این دفتر آماده است برنامه‌ای در ایام مبارک دهه فجر از سوی دانشگاه طراحی کند تا امام جمعه در  دانشگاه فنی و حرفه‌ای حضور یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha