۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 84174783
۰ نفر

برچسب‌ها

چرا فیلم اکبر عبدی متقاضی جشنواره نشد؟

تهران- ایرنا- عدم حضور فیلم تازه اکبر عبدی در فهرست متقاضیان جشنواره سی و نهم فجر سوالاتی را در اذهان اهالی رسانه ایجاد کرد که مجری طرح این فیلم درباره آن توضیحاتی را ارائه داد.

جنس لطیف نام تازه‌ترین فیلم با بازی اکبر عبدی در گونه کمدی-ماجرایی تولید شده و به لحاظ داستانی نیز روایتی پرفراز و نشیب از تغییر هویتی تبهکارانه را ارائه می‌دهد.

زینب سعادت مجری طرح و سرمایه‌گذار اصلی جنس لطیف در چرایی عدم حضور فیلم در جشنواره به ایرنا گفت: این فیلم از منظر فنی مشکلی ندارد و تقریبا نسخه‌ ابتدایی فیلم هم آماده بود ولی ترجیح دادیم به جای جشنواره، فیلم را برای اکران گسترده آماده کنیم.

وی درباره اینکه آیا عدم تقاضا برای جشنواره جهت پیشگیری از اعمال ممیزی احتمالی است، توضیح داد: اتفاقا برخلاف بسیاری از آثار متقاضی جشنواره امسال، جنس لطیف با پروانه ساخت سینمایی تولید شده و به نظر می‌رسد برای دریافت پروانه نمایش هم مشکلی نداشته باشد ولی چون کلا کمدی ژانر مخاطب عام است ترجیح دادیم در جشنواره نباشیم.

مجری طرح جنس لطیف درباره گمانه‌زنی رسانه‌ها پیرامون کاراکتر مناقشه‌ساز اکبر عبدی در این فیلم گفت: این، اولین بار نیست که اکبر عبدی، در قالب یک زن ظاهر شده ولی وجهه ماجراجویانه فیلم، آن را از نمونه‌هایی مثل آدم برفی یا خوابم می‌آد و خوابزده‌ها جدا می‌کند و به نظرم در گونه کمدی-ماجرایی که یک ژانر پرطرفدار در سینمای جهان است، تجربه خوبی صورت گرفته است.

سعادت با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت کمدی‌های حاضر در جشنواره، گفت: در جشنواره امسال کمدی‌هایی نظیر شیشلیک و چپ راست حاضرند که امیدوارم به غیر از توجه مخاطبان با اقبال هیات داوران هم روبرو شوند تا مسیری تازه باز شود جهت محک کمدی در این جشنواره.

مجری طرح جنس لطیف درباره برنامه‌ها برای اکران این کمدی کنجکاوی‌ برانگیز گفت: سعی می‌کنیم باطمانینه و بدون عجله کارهای صداگذاری و ساخت موسیقی را انجام دهیم تا انشاالله بهترین ورسیون این کمدی را برای اکران سراسری آماده کنیم. 

سعادت تاکید کرد: بیننده ایرانی همواره از کمدی‌های داستانگوی پرپیچ و خم استقبال کرده‌ و جنس لطیف نیز در زمره چنین کمدی‌هایی است و طوری دراماتیزه شده که می‌تواند یک اتفاق استاندارد در سینمای کمدی ایران باشد.

به گزارش ایرنا، کمدی جنس لطیف با حضور متفاوت اکبر عبدی به کارگردانی محسن آقاخان و تهیه‌کنندگی غلامرضا گمرکی ساخته شده است. 

پوریا پورسرخ، گیتی قاسمی، نگار عابدی، ژاکلین آواره، مهدی دانایی، المیرا عبدی، اکبر اصفهانی و زینب سعادت در این فیلم ایفای نقش داشته‌اند.

مدیر فیلمبرداری فرشاد خالقی و مجری طرح و سرمایه گذار پروژه، زینب سعادت بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ