جوانان باید با افکار و سیره آیت الله مصباح یزدی آشنا شوند

خرم آباد - ایرنا - مدرس حوزه علمیه قم گفت: جوانان باید با افکار، سیره، علم و دانش آیت الله مصباح یزدی آشنا شوند چرا که ایشان سال‌های بسیاری شاگرد مکتب عرفان و اخلاق آیت الله بهجت بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ولی الله لونی روز سه شنبه در آیین بزرگداشت علامه مصباح یزدی در حوزه کمالیه خرم‌آباد اظهار داشت: علامه مصباح یک مکتب بود و ایشان تولید کننده مکتب است و این مکتب  در اختیار حاج قاسم ها قرار می‌گیرد.

وی گفت: علامه علمش در اوج است و در تمامی عرصه های مختلف و اوج علم و دانش تخصص کافی داشت و مصباح یک علامه به معنای واقعی بود.

وی با اشاره به اینکه علامه مصباح یزدی فقیه مجاهد و یک انسان جامع است، یادآور شد: مصباح در محضر اساتید نشست و نبوغ خود را با اراده خود ارایه داد، ایشان را با فلسفه می شناسند و مکاتب رایج دنیا را مطالعه و مکتب شناسی کرد.

وی بیان کرد: علامه مصباح روبناهای مکاتب جهانی و عرصه های مختلف را مورد مطالعه  قرار داد همچنین ایشان در حوزه های روانشناسی، سیاسی، حقوقی، تربیتی، دین شناسی فعالیت داشت.

حجت الاسلام لونی ادامه داد: علامه مصباح زیربنای روانشناسی را انجام داد و به عمق دانش رسید همچنین اسلام را در سرچشمه دانش غرب با اخلاق و رفتار به غرب معرفی کرد و در مراکز پژوهش و علوم جهان معرفی شد.

وی اظهار داشت: پاپ ژان پل دوم ارادت ویژه ای به مصباح داشت و بسیاری فیلسوفان واتیکان به دعوت علامه مصباح به قم آمدند و فلسفه دین را مطالعه کردند.

وی گفت: علامه مصباح علوم را در برگرفت و مطالعه کرد ایشان رهبر منصف و واقعی گفت و گوی ادیان و مراکز علمی بود.

وی اضافه کرد: علامه مصباح ریشه های مکتبی قدرت های جهانی را بیرون کشاند و مراکز علمی و اتاق های فکری را مطالعه کرد، ایشان نماد دشمنی نظام استعمار و استکبار شد و مورد بغض جهانیان قرار گرفت و این یک افتخار برای حوزه علمیه قم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها