گندم در۶۷ هزار هکتار از زمین‌های سیستان و بلوچستان کشت شد

زاهدان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۶۷ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان از پاییز تاکنون به کشت گندم اختصاص یافته است.

امان الله طوقی روز سه‌شنبه در گفت‌‍وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: کشت پاییزه در سیستان و بلوچستان با کشت محصولات خارج از فصل در اواخر شهریور شروع و بتدریج با کشت محصولات استراتژیک شامل دانه‌های روغنی، گندم و جو، گیاهان دارویی و سایر محصولات سبزی وصیفی ادامه دارد.

وی افزود: عمده ارقام گندم کشت شده در سیستان و بلوچستان شامل ارقام افق، نارین، چمران ٢، سیوند و سیروان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: امسال با ادامه روند رو به رشد تحویل آبدهی از محل حوضچه‌ها به مزارع دشت سیستان، شاهد افزایش چشمگیری در کشت محصولات پاییزه در این منطقه هستیم.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره‌گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، انار، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین‌های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها