۶۴ هزار مسکن رایگان برای مددجویان کشور ساخته‌ می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد: این نهاد امسال ۶۴ هزار واحد مسکونی به صورت رایگان برای مددجویان کشور احداث می‌کند.

به گزارش ایرنا، احمدرضا دالوند روز سه‌شنبه در مراسم اعطای تبلت به دانش آموزان مددجو که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: عملیات احداث این تعداد واحد مسکونی از ابتدای سال جاری در سطح کشور آغاز شده و به مرور زمان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: امسال علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی برای مددجویان بیش از ۱۲۲ هزار مورد گازرسانی و تکمیل سرویس‌های بهداشتی منازل در مناطق محروم نیز به صورت رایگان در دستور کار است.

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد: همچنین تا پایان سال جاری بیش از ۲۲۶ هزار مورد خدمات مسکن شامل تعمیر و بهبود وضعیت منازل مددجویان کمیته امداد به صورت رایگان انجام خواهد شد.
دالوند با اشاره به اینکه کمیته امداد پس از زلزله کرمانشاه پنج هزار واحد مسکونی را به صورت رایگان برای مددجویان زلزله زده ساخت، گفت: کمیته امداد پس از وقوع بلایای طبیعی رسیدگی به امور و ساماندهی زندگی مددجویان را به صورت ویژه دنبال خواهد کرد.
وی با اعلام این که امکان افزایش آمار ساخت منازل رایگان برای مددجویان در سطح کشور وجود دارد، گفت: مددجویان کمیته امداد در بسیاری از مناطق شهری و روستایی توانایی لازم برای تهیه زمین موردنظر را ندارند از این رو در صورتی که مدیران استان کرمانشاه زمین موردنیاز را تامین کنند، کمیته امداد کار ساخت مسکن مددجویان را انجام می دهد.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام مدیران کمیته امداد، این نهاد حمایتی از سال ۶۷ تاکنون بیش از ۲ میلیون واحد مسکونی را به صورت رایگان برای مددجویان در سطح کشور احداث کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها