نظام سلامت و نظام بانکی برای اختصاص تسهیلات به بیماران مشارکت دارند

زاهدان-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: نظام سلامت و نظام بانکی برای اختصاص تسهیلات قرض الحسنه به بیماران خاص و صعب العلاج با یکدیگر مشارکت دارند تا بخشی از مشکلات مالی این قشر از جامعه کاهش یابد.

به گزارش ایرنا دکتر سیدمحمد هاشمی شهری سه‌شنبه در نشست با مدیرعامل بانک ملت سیستان و بلوچستان با اشاره به گستردگی تسهیلات بیمه‌ای برای بیماران و مراجعان به مراکز دولتی اظهارداشت: هم‌اینک تمامی شهروندان جمهوری اسلامی ایران، حتی کسانی‌ که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند در زمان بستری از خدمات و حمایت‌های نظام سلامت برخوردار می‌شوند.

وی افزود: در چند سال اخیر تمرکز ویژه‌ای بر روند ارائه خدمات و حمایت‌های دارویی و درمانی برای  بیماران خاص و صعب العلاج در نظام سلامت صورت گرفته به‌طوری‌که اغلب این بیماران فقط درصد پایینی از هزینه‌های خدمات دارویی و درمانی را به نظام سلامت پرداخت می‌کنند ولی با توجه به نوع بیماری و نیاز این قشر از بیماران به خدمات درمانی متعدد و مراجعه زیاد آنان به مراکز درمانی برخی از بیماران حتی قادر به پرداخت همین فرانشیز حداقلی نیز نیستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سطح کلان و با حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی و با مشارکت نظام سلامت و نظام بانکی تسهیلات قرض‌الحسنه و ویژه‌ای برای حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج در نظر گرفته شده که تمامی بیماران سرطانی، زوجین نابارور، و بیماران خاص دغدغه پرداخت هزینه‌های جزئی خدمات درمانی در بیمارستان ها را نداشته باشند.

وی خاطر نشان‌کرد: اطلاع رسانی به بیماران در خصوص شرایط و نحوه بازپرداخت این تسهیلات بر عهده واحد بیماران خاص معاونت درمان است که همکاران ما در این واحد با هماهنگی نمایندگان بانک ملت آغاز خواهندکرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها