استاندار: مشکل زمین‌های شهرک پردیس کرمانشاه حل می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه تاکید کرد که مشکل ایجاد شده برای مالکیت زمین‌های شهرک پردیس کرمانشاه به‌زودی با توافق بین ارتش، مسکن و شهرسازی و اوقاف برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زمین‌های شهرک پردیس کرمانشاه که پیش از این در اختیار اداره کل اوقاف و امور خیریه قرار داشتند و براساس رای دادگاه به مسکن و شهرسازی منتقل شده اند که این موضوع منجر به نگرانی مالکان منازل این شهرک شده است.

به همین منظور روز سه شنبه نشستی به منظور بررسی این موضوع و حل مشکلات احتمالی در استانداری کرمانشاه برگزار شد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با انتقاد از ناهماهنگی های به عمل آمده در این زمینه گفت: این جابجایی بین ادارات راه و شهرسازی و اوقاف و امور خیریه هیچ مشکلی برای اسنادی که در دست مردم قرار دارند ایجاد نخواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه ساکنان این شهرک هیچ نگرانی نداشته باشند، اظهارداشت: این جابجایی ها یک موضوع درون بخشی است و صاحبان خانه در این محدوده درگیر آن نخواهند شد.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از عملکرد مدیران دستگاه های درگیر موضوع تصریح کرد: چرا باید مدیران مسئله ای که خیلی راحت با گفت و گو میان دستگاه های مختلف قابل حل و رفع است را به دل جامعه و اجتماع کشیده و مردم را نگران کنند.

بازوند افزود: بی تدبیر یک مدیر می تواند به پای نظام نوشته شود از این رو باید با مدیرانی که فرصتی سوزی می کنند به صورت قانونی برخورد شود.

شرح ماجرا

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز در این نشست به شرح اختلافات ایجاد شده پرداخت و گفت: مشکل از آنجا شروع می شود که تمام اراضی این شهرک قبلا متعلق به اوقاف و امور خیریه بوده که به ارتش اجاره داده و ارتش نیز هم در آن ساخت و ساز کرده و واحدها تفکیک شده را با سند عیان به مردم واگذار کرده است.

مهرداد سالاری افزود: راه و شهرسازی معتقد است اراضی این شهرک منابع طبیعی بوده و حالا که در محدوده شهر قرار گرفته باید به نام راه و شهرسازی شود و با شکایت صورت گرفته از طریق دادگاه رای می‌گیرد.

وی افزود: با تغییر مالکیت به نفع راه و شهرسازی، این‌ نگرانی میان مردم بوجود آمد که اسناد مالکیت آنها ابطال می شود، در صورتی که این مسئله جای نگرانی ندارد و مردم نباید سرسوزنی نگران باشند.

در این نشست مقرر شد که راه و شهرسازی اراضی را با قیمت کم و پایه به ارتش بدهد و هزینه هم توسط ارتش پرداخت و بعد از انجام این اقدامات برای مردم سند عرصه و اعیان صادر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها