شهرداری مشهد ۲۰۰ میلیارد ریال به ورزش قهرمانی این شهر کمک کرد

مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: شورای شهر و شهرداری مشهد با تشکیل شورای عالی ورزش طی ۲ سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال به ورزش قهرمانی این شهر کمک کرده است.

فرزاد فتاحی روز سه‌شنبه در مجمع سالانه هیات کشتی خراسان رضوی که با حضور رییس فدراسیون کشتی در مشهد برگزار شد افزود: شهرداری به منظور حمایت از ورزش قهرمانی، پارسال ۱۰۰ میلیارد ریال و امسال هم به همین میزان کمک کرده است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و کرونا اعتبارات ورزش استان را کاهش داده است ادامه داد: سال ۹۷ اعتبارات ورزش استان ۱۷۰ میلیارد ریال بود که پارسال به ۸۰ میلیارد ریال کاهش یافت و امسال به ۲۶ میلیارد ریال رسید.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه با وجود همه مشکلات آمادگی داریم برای ورزش کشتی با همه وجود کار کنیم گفت: فدراسیونها هم باید به هیاتهای استانی کمک کنند و نگاه پدرانه نسبت به آنها داشته باشند.

وی افزود: هم اینک ۱۵۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساختها در ورزش کشتی استان در حال هزینه است.

رییس هیات کشتی خراسان رضوی هم گفت: پارسال ۱۵ مسابقه استانی برگزار کردیم و ۱۳ میزبانی مسابقات کشوری و ۱۴ اعزام به مسابقات کشوری داشتیم.

مسعود ریاضی با بیان اینکه پارسال سه میزبانی از مسابقات بین المللی و هفت اعزام به این مسابقات داشتیم که در مجموع ۲۱ مدال به دست آمد افزود: کشتی گیران خراسانی در مسابقات جهانی، آسیایی و بین المللی هم ۱۲ مدال رنگارنگ کسب کردند.

وی با بیان اینکه پنج کشتی گیر و چهار مربی نیز عضو تیم ملی در رده های مختلف سنی بودند ادامه داد: پنج داور نیز پارسال به مسابقات بین المللی اعزام شدند.

۱۳ هزار کشتی گیر رده‌های مختلف سنی در استان خراسان رضوی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها