فضاهای ورزشی کشور به ۶۰ هزار مکان افزایش یافت

آبادان - ایرنا - معاون امور حقوقی ،مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: فضاهای ورزشی کشور در دولت تدبیر و امید از ۲۲ هزار مکان به ۶۰ هزار فضای ورزشی افزایش یافت.

به گزارش ایرنا جمشید تقی‌زاده روز سه‌شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی هفت طرح ورزشی در آبادان افزود: بنا بر آمارهای موجود از سال ۱۳۹۲ تاکنون و در دولت تدبیر و امید زیرساخت های ورزشی کشور در بخش های مختلف رشد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۲ تعداد اماکن ورزشی کشور ۲۲ هزار مکان بود که این تعداد در سال جاری به ۶۰ هزار فضای ورزشی افزایش یافته است که این شاخص دستاورد بزرگی برای ورزش کشور است.

معاون امور مجلس وزارت ورزش و جوانان به ارایه لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید لایحه نظام باشگاه داری خصوصی تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارایه شد.

تقی‌زاده بیان کرد: امیدواریم با توجه به اقدامات مثبت مقام عالی وزارت در دوحوزه ورزش و جوانان و نظر همدلانه و توسعه محور مجلس انقلابی اعتبارات خوبی برای پروژه‌های ورزشی در سال آتی در نظر گرفته شود.

وی افزود: فقدان نظام جامع باشگاه داری در کشور یک کمبود اساسی است زیرا ورزش را باید باشگاه‌ها اداره کنند و امیدواریم این لایحه مورد تایید مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

تقی زاده اظهار داشت: افق‌های جدیدی در این لایحه دیده شده است زیرا ورزش با خصوصی سازی توانمندی‌های خود را نشان خواهد داد و بعد از سالیان سال این خلا در ورزش کشور رفع می‌شود.

معاون امور حقوقی ،مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه امروز شاهد انقلاب شفافیت در مجموعه وزارت ورزش هستیم و مدیریت شیشه‌ای در این وزارتخانه محقق شده است گفت: این اقدام باعث شده تا هرگونه اعتبار در زمینه ورزش و جوانان در اختیار مردم قرار ‌گیرد.

تقی‌زاده خواستار اعطای کمک‌های مالی از سوی سایر وزارتخانه ها به حوزه ورزش کشور شد و افزود: از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود در بودجه سال ۱۴۰۰ مقدماتی را فراهم کند تا بتوان به ورزش حرفه‌ای کمک کرد.

وی اظهار داشت: سال آینده مسابقات و رویدادهای مختلف ورزشی از جمله المپیک ، پارالمپیک و مسابقات آسیایی را پیش رو داریم که امیدواریم ورزشکاران کشورمان با درو کردن مدال‌های خوش رنگ برای کشور افتخارآفرینی کنند.

تقی زاده در ادامه از آبادان به عنوان پایتخت ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای کشور نام برد و گفت: آبادان نیازمند تدوین طرح جامع ورزشی است و در این طرح باید تمام ظرفیت‌ها و کاربری‌های ورزشی مشخص شوند تا در محدوده‌های مختلف این شهرستان کار اجرایی آنها آغاز شود.

معاون امور حقوقی ،مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: با تعریف طرح جامع ورزشی آبادان بهتر می توان به مردم و جوانان ورزش دوست این شهرستان خدمت رسانی کرد.

با حضور معاون امور حقوقی ،مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان عملیات احداث هفت پروژه ورزشی در آبادان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها