۱۸۵ هزار متقاضی مسکن ملی افتتاح حساب کردند

تهران- ایرنا- معاون امور اعتباری بانک مسکن گفت: تاکنون ۱۸۵ هزار و ۸۳۹ نفر در این بانک برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن افتتاح حساب کردند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، "محمدحسن علمداری" درباره تازه‌ترین وضعیت واریز وجه به حساب طرح مسکن ملی افزود: تاکنون تعداد ۱۸۵ هزار و ۸۳۹ نفر برای مشارکت در این طرح افتتاح حساب کرده‌اند که از این تعداد ۱۲۸ هزار و ۴۹۵ نفر واریز اولیه وجوه خود را انجام داده‌اند.

عضو هیات عامل بانک مسکن، مبلغ واریز شده به حساب مسکن ملی را معادل پنج هزار و ۳۷۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برشمرد و توضیح‌داد: تاکنون از میزان پرداختی مبالغ متقاضیان، معادل ۳۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برداشت و به پروژه‌ها تزریق شده است.

معاون بانک مسکن در امور اعتباری، درخصوص تعداد پروژه‌های معرفی شده به بانک، گفت: ۳۰۴ پروژه در قالب ۲۴ هزار و ۹۹ واحد به بانک معرفی شدند که بر اساس تازه‌ترین آمار، تاکنون ۷۵ پروژه در قالب هفت هزار و ۷۷۶ واحد به دفترخانه ارسال و با آنها انعقاد قرارداد شده است.

به گزارش ایرنا، در طرح مسکن ملی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در برنامه است که  از این میزان، ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در شهرهای کوچک و ۱۰۰ هزار واحد در قالب بازآفرینی در بافت‌های فرسوده، عملیاتی و اجرایی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =