۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84174681
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتبارات شهرداری خلخال  افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ شهردار خلخال گفت: بودجه مصوب شورای اسلامی سال آینده این شهر در مقایسه با بودجه سال جاری افزایش یافت.

فرهاد خودگر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بودجه مصوب شورای اسلامی خلخال برای سال جاری ۱۶۰ میلیارد ریال بود که این میزان به ۲۱۰ میلیارد ریال برای سال ۱۴۰۰ رسیده است.

او اظهارکرد: با تلاش واحدهای مختلف زیرمجموعه از جمله واحد درآمد و مالی و مجموعه کارکنان شهرداری ، از سال ۱۳۹۷ تاکنون مجموع  بودجه‌های پیشنهادی شورای اسلامی این شهر بطور ۱۰۰ درصد محقق شده است.

وی گفت: در حالی که  در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ مجموع بودجه شهرداری خلخال حدود ۲۶۰ میلیارد ریال بود که از این میزان ۲۰ میلیارد ریال از طریق دریافت کمک‌های دولتی تامین و مابقی توسط درآمدهای محلی شهرداری جذب محقق شده است.

شهردار خلخال افزود: همچنین در سال ۱۳۹۹ بودجه پیشنهادی شورای اسلامی این شهر ۱۶۰ میلیارد ریال بوده که از مجموع این بودجه ۳۰ میلیارد ریال کمک دولتی بوده و مابقی از منابع درآمدی محلی شهرداری تامین شده است.

وی تشریح کرد: درآمد شهرداری خلخال از ناحیه صدور پروانه ساخت واحدهای مسکونی و تجاری در هشت ماه امسال ۲۵ میلیارد ریال بوده و در این مدت برای احداث  ۱۴۰ واحد مسکونی، پروانه ساخت از سوی شهرداری صادر شده است.

خوگر افزود: با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی ، افزایش هزینه‌های نیروی انسانی و کاهش تقاضا برای صدور پروانه ساخت در خلخال پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۰۰ تعداد پروانه‌های صادرشده نسبت به سال جاری کاهش یابد که در این صورت شهرداری اقدمات جدیدی را برای تامین هزینه‌های جاری و عمرانی خود انجام خواهد داد.

به گفته وی ، شهرداری و شورای اسلامی خلخال باید نسبت به ایجاد و افزایش درآمد پایدار برنامه‌ریزی لازم را داشته و تجهیز و راه‌اندازی کارخانه تولیدات بتونی و تجهیز کارخانه سنگ‌شکن و کارگاه تولید شن و ماسه را تقویت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha