سامانه جامع گردشگری منطقه غرب خراسان رضوی راه‌اندازی شد

سبزوار- ایرنا- سامانه جامع گردشگری منطقه غرب خراسان رضوی شامل شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد با رویکرد ارتقای صنعت گردشگری داخلی و بین المللی روز سه‌شنبه با حضور مسوولان شهری سبزوار رونمایی شد.

مجری طرح سامانه جامع گردشگری منطقه غرب خراسان رضوی در آیین رونمایی از این سامانه گفت: این سامانه گردشگری الکترونیک شامل شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد بزرگترین مرجع ۲ زبانه (فارسی و انگلیسی) معرفی جاذبه‌های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی، توریستی و اقامتی این منطقه است.

زهره فصیح فر افزود: این طرح با ایجاد بستری مناسب و نو، فرصتی ویژه برای ارتقای صنعت گردشگری داخلی و بین المللی و رونق کسب و کارهای حوزه‌ گردشگری و صنایع دستی خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین از طریق این سامانه جامع گردشگری تجربه‌ ای نو با امکان ارائه خدمات و محصولات به صورت آنلاین و مجازی بر بستر اینترنت و سامانه‌های تحت وب در سراسر دنیا فراهم می شود.

او اضافه کرد: بخش‌های اصلی این طرح شامل سامانه‌های سبزوار توریسم و سامانه اقامت سبز است.

رییس دانشگاه حکیم سبزواری هم در این آیین  به خبرنگار ایرنا گفت: این سامانه گردشگری به وسیله پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری و با هدف گردآوری اطلاعات و معرفی جاذبه‌های گردشگری طراحی شده است.

دکتر علی اصغر مولوی افزود: سامانه جامع گردشگری الکترونیک شهر سبزوار و شهرهای مجاور بر اساس پارامترهای شهر الکترونیک در دوران پسا کرونا رونمایی شده است.

سبزوار از شهرهای تاریخی و بزرگ خراسان رضوی در غرب این استان است که با بیش از ۹۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی، ۶ موزه، جاذبه های طبیعی کوهستانی و کویری، بقاع متبرکه و تولید ۱۵ نوع صنایع دستی و سنتی، ظرفیت قابل توجهی در عرصه گردشگری دارد.

مجموعه تاریخی زعفرانیه، مساجد پامنار و جامع، آرامگاههای حاج ملاهادی سبزواری (اسرار) و کاشفی، مناره تاریخی خسروگرد و مصلای تاریخی بخشی از مکانهای دیدنی سبزوار است که در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها