۱۶ دی ۱۳۹۹، ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 2666
کد خبر: 84174626
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تصویب منطقه آزاد مهران توسعه پایدار ایلام را به دنبال دارد

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی استاندار گفت: تصویب منطقه آزاد تجاری مهران گشایش و رونق اقتصادی، تامین امنیت مرزنشینان و همچنین توسعه پایدار استان را به دنبال دارد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: هشت منطقه آزاد تجاری، صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت در دست بررسی و اقدام است که امیدواریم با توجه شرایط مرزی استان ایلام، تصویب منطقه آزاد تجاری مهران در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه استان ایلام دروازه عتبات عالیات است و سالانه بیش از چهار میلیون زائر در ایام اربعین و چهار میلیون نیز در طول سال از این مرز تردد می کنند، افزود: این شرایط و نیاز بازار عراق به کالاهای تجاری ضرورت ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران را دوچندان می کند.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری مهران در واقع مطالعه عمومی مردم، فعالان اقتصادی و اجتماعی است که امیدواریم در آینده نزدیک این مهم محقق و به تصویب برسد.

نوذری با بیان اینکه اولویت اصلی نظام در حوزه اجتماعی سیاسی و امنیتی، پایدار کردن مرزهای کشور است، یادآور شد: توسعه سیستم آبیاری در مناطق مرزی شهرستان های ایلام، مهران و دهلران بعنوان نقاط مرزی استان با وسعت ۱۷ هزار و ۵۵۹ هکتار نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه سامانه گرمسیری محدوده استان ایلام در حوزه وزارت نیرو ۸۴ درصد و حوزه وزارت جهاد کشاورزی ۹۴ درصد است.

معاون سیاسی استاندار ایلام تاکید کرد: سامانه گرمسیری مهم ترین اثر ماندگار حوزه آب و خاک استان است که قطعه های سه و چهار این طرح در محدوده جغرافیایی استان ایلام قرار گرفته است.

نوذری اظهار داشت: چنانچه پروژه سامانه گرمسیری ایلام با تخصیص اعتبار ۳۰ هزار میلیارد ریال در آینده نزدیک به بهره برداری برسد، ۹۰ هزار تن به محصولات زراعی استان افزوده می شود

وی در خصوص تاثیر سامانه گرمسیری بر میزان اشتغال استان نیز یادآور شد: این طرح موجب اشتغال برای بیش از ۴ هزار نفر از افراد جویای کار در استان می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha