۹ کتابخانه عمومی تا پایان سال در استان همدان به بهره‌برداری می‌رسد

همدان- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: ۹ کتابخانه عمومی در مناطق مختلف استان با تامین اعتبار موردنیاز و تجهیز، تا پایان سال جاری تکمیل و به صورت رسمی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، «عاطفه زارعی» روز سه‌شنبه در دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان برگزار شد، افزود: عملیات احداث و تکمیل کتابخانه عمومی کوی ماهان شهرستان فامنین با ۲۶۰ مترمربع زیربنا با همکاری بنیاد برکت انجام شده و در مرحله تجهیز قرار دارد که بهره برداری رسمی از آن تا پایان سال آغاز می شود.

وی اظهار داشت: اجرای طرح توسعه کتابخانه شهید مطهری شهر فامنین نیز از محل اعتبارات ملی با ۲۴۰ مترمربع زیربنا در مرحله تجهیز و آماده سازی برای افتتاح قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: کتابخانه عمومی آل یاسین روستای اورقین شهرستان کبودراهنگ با ۱۱۶ مترمربع زیر بنا، کتابخانه عمومی آیت‌الله فیاضی  در روستای نیر شهرستان درگزین با ۲۸۵ متر مربع زیربنا و کتابخانه آیت‌الله مظاهری شهر مریانج با یک‌هزار و ۴۰۸ متر مربع زیربنا نیز از جمله این طرحها هستند که تا پایان سال بهره‌برداری از آنها آغاز می‌شود.

وی با اشاره به احداث کتابخانه شهدای گمنام رزن در ۶۶۸ متر مربع زیربنا، افزود: عملیات احداث کتابخانه عمومی آیت‌الله بهاری شهرستان بهار نیز با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: درهمین ارتباط دو کتابخانه عمومی در روستاهای سیدشهاب شهرستان تویسرکان و یگنی‌کند شهرستان ملایر هم با مشارکت بانک پاسارگاد درحال احداث است.

زارعی با اشاره به اینکه در هفته کتاب ۹۰۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان همدان اجرا شد، تصریح کرد: راه اندازی بخش ناشنوایان در کتابخانه مرکزی شهر همدان نیز از دیگر برنامه های این اداره کل همزمان با هفته کتاب بود.

وی همچنین در ادامه به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همدان اشاره کرد و گفت: در این دوره از جشنواره کتابخوانی ۴۲ هزار و ۴۴۳ نفر به صورت آنلاین شرکت کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش های موثر انجام شده در حوزه کتاب و کتابخوانی استان، گفت: بکار گیری نیروهای جوان و با کفایت در کتابخانه ها، موجب بروز تحولی چشمگیر در زمینه گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این استان شده است.

«مصطفی آزادبخت» افزود: به رغم تمامی محدودیت های مرتبط با ویروس کرونا و مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه، استان همدان به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده که نمونه عینی آن، احداث و توسعه کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی است.

استان همدان دارای ۱۱۶ کتابخانه با یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۵۸ نسخه کتاب و ۸۰ هزار عضو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha