کمیته امداد در بیجار بیش از ۶ میلیارد ریال کمک اعطا کرد

سنندج - ایرنا - مدیر  کمیته امداد امام خمینی (ره) بیجار گفت: این نهاد به منظور گرامیداشت دهه بصیرت و سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی ۶ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال برای اشتغالزایی و تامین معیشت مددجویان کمک اعطا کرد.

جواد عزیزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان سرمایه گذاری در قالب‌ تسهیلات اشتغالزایی و تامین معیشت مددجویان تحت پوشش هزینه شده است.

وی افزود: پرداخت ۱۰ مورد وام اشتغالزایی به میزان چهار میلیارد ریال و تسهیلات ارزان قیمت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی طرح کارگشایی از جمله کمک‌های این نهاد برای اشتغال زایی مددجویان است که هدف این نهاد از تامین این تسهیلات کارآفرینی و خود باوری افراد تحت پوشش است.

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) بیجار اضافه کرد: با توجه به آغاز فصل سرما و ارائه خدمات مورد نیاز در زمستان به افراد تحت پوشش، ۱۰۰ دستگاه بخاری و آبگرمکن گازی نو اهدا شده که برای تامین آن  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی گفت: همچنین تعداد ۶۰ بسته سبد غذایی با سرانه ۲ میلیون ریالی هم با اعتباری بالغ بر۱۲۰ میلیون ریال در طرح کرامت و حمایت از بنیاد خانوارهای روستایی که در ایام کرونایی در تهیه کالاهای اساسی دچار مشکل هستند اهدا شده است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۰ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد و ۲ هزار و ۴۵۰ خانوار در این شهرستان زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha