افزایش مبتلایان به کرونا در اشنویه نگران‌کننده است

مهاباد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت: تعداد مبتلایان به کرونا طی هفته جاری در این شهرستان به ۳۰ نفر رسید که این افزایش تعداد مبتلایان نگران کننده ‌است.

حسین زرزا روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمانی مبنی بر رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تجمع و مراسم‌ خانوادگی از دلایل افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان است.

وی افزود: از مجموع ۶ نفر بستری ‌شده در بخش ویژه کرونا در این بیمارستان سه نفر در بخش آی‌سی‌یو بستری و یک نفر نیز به دستگاه ونتیلاتور متصل است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان اشنویه ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا دراین شهرستان تاکنون بیش از یکهزار و ۲۲۹ مورد مبتلا به کووید-۱۹ در این شهرستان شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: شمار فوتی‌های شهرستان اشنویه ناشی از بیماری کووید ۱۹ تاکنون ۷۱ نفر بوده و  از مجموع مبتلایان ۶۵۹ نفر مرد و ۵۷۰ نفر از زنان به این بیماری مبتلا شده‌اند.

زرزا گفت: از مجموع مبتلایان به کرونا در این شهرستان ۲۶۵ نفر را روستاییان و ۹۶۴ نفر ساکنان شهر هستند و مردم باید توجه ویژه ای در راستای پیشگیری از بیماری کرونا داشته باشند تا مشکلات بیشتر نشود.

وی با اشاره به شکننده بودن وضعیت کرونا در شهرستان افزود: کاهش استفاده شهروندان از ماسک  و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجمع خانوادگی سبب افزایش تعداد مبتلایان می شود و با این شرایط متاسفانه شاهد پیک جدید کرونا در بهمن‌ماه خواهیم بود.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و طی هفته‌ی گذشته آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان سیر صعودی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها