۳۰ درصد تعاونی‌های لارستان در زمینه مسکن فعالیت دارند

لارستان- ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لارستان گفت: از مجموع ۱۱۵ تعاونی فعال در بخش‌های مختلف در این شهرستان، ۳۰ درصد آنها در حوزه مسکن فعال هستند.

عبدالمهدی قاسمی، سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین از مجموع این تعاونی‌ها، ۲۰ درصد در بخش خدمات، ۲۰ درصد درحوزه‌های کشاورزی و دامپروری، ۱۵ درصد در زمینه تولید، ۱۰ درصد در بخش مصرف و پنج درصد در زمینه صندوق های اعتباری فعالیت دارند.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون نیز ۱۰ تعاونی جدید در این شهرستان ثبت شده و مجوز فعالیت گرفته‌اند.

به گفته قاسمی، تعاونی کشاورزان و دامپروران، صنایع دستی زنان، صادرات و واردات و مرز نشینان بخش بیرم مهمترین تعاونی‌های فعال در شهرستان لارستان است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لارستان اضافه کرد: در حال حاضر ۹۵ هزارو ۷۴۶ نفر در تعاونی‌های این شهرستان عضو هستند که از این تعداد ۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر از آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.

قاسمی ادامه داد: هم اینک میزان کل سرمایه‌گذاری‌های این شهرستان افزون بر ۲۵ میلیارد ریال است.

وی، همچنین بر ضرورت خدمات رسانی الکترونیکی و بهره‌گیری مناسب از فناوری‌های روز در فرآیند ثبت و رسیدگی به امور تعاونی‌ها و هر گونه درخواست‌های مربوط به تسهیلات، خدمات اشتغالزایی و یا معافیت‌ها و مشوق‌های بیمه‌ای، امور کارورزان و سایر امور درخواستی از سوی متقاضیان نیز تاکید کرد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها