زمان آغاز ترم دوم سال تحصیلی در اختیار دانشگاه‌ها است

تهران-ایرنا- رییس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: زمان آغاز ترم دوم سال تحصیلی جاری دانشگاه‌ها در اختیار معاونان آموزشی مراکز آموزش عالی است که باید برنامه ریزی کنند.

علی اکبر صفوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره شروع ترم دوم سال تحصیلی جاری، اظهار داشت: ترم آینده دانشگاه‌ها به احتمال زیاد با شرایط ترم اول و به صورت الکترونیکی آغاز شود.

وی افزود: بر اساس مذاکره با معاون آموزشی وزیر علوم، هیچ اتفاقی که فضا را برای برگزاری کلاس های حضوری دانشگاه ها تغییر دهد، رخ نداده است و به نظر نمی آید گشایش خاصی در ۲ تا ۳ ماه آینده ایجاد شود؛ هر چند آرزو می کنیم شرایط به حالت عادی بازگردد.

رییس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم با بیان این که پیش بینی می کنیم ترم آینده هم به احتمال زیاد با شرایط ترم حاضر ادامه پیدا کند، گفت: اگر شرایط مهیا شد برگزاری کلاس های دانشگاه ها به حالت عادی باز می گردد و وزارت علوم و کارگروه آموزش های الکترونیکی هم دخالتی در برنامه ریزی های دانشگاه ها نمی کنند.

صفوی تاکید کرد: نیازی به نظر کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم نیازی نیست و دانشگاه ها به اندازه کافی توانمند هستند.

وی زمان برگزاری امتحانات پایان ترم اول را هم در اختیار دانشگاه ها دانست و تاکید کرد: مهم ترین نکته در شروع و پایان ترم تحصیلی، رعایت طول ترم و قواعد کلاس ها است. دانشگاه ها امسال کلاس ها را اول مهر آغاز نکردند و دانشجویان ورودی جدید با تاخیر زیاد وارد دانشگاه شدند که در ترم جاری تحصیلی اختلال ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها این اختلال را مدیریت کردند و کلاس ها هر چند دیرتر برگزار شد اما با تلاش دانشگاه ها، این دانشجویان به سایر ورودی ها رسیدند.

عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز ادامه داد: بنابراین، ترم تحصیلی و امتحانات پایان ترم با ۲ هفته تاخیر برای جبران عقب ماندگی ها مواجه می شود. از سوی دیگر استادان برای جبران ترم، تعداد کلاس ها را در هفته افزایش دادند و با مدیریت های صورت گرفته داخل دانشگاه ها در چارچوب سیاست های کلان وزارت علوم همچنین حفظ استاندارندها، این ترم به پایان می رسد.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، امتحانات پایان ترم تحصیلی جاری به صورت مجازی در همه دانشگاه ها برگزار می شود. ترم اول تحصیلی دانشگاه ها برای دانشجویان ورودی قدیم از ۱۵ شهریورماه و برای دانشجویان ورودی جدید از اواخر مهر و اوایل آبان ماه آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha