عملیات ایمن سازی جاده یاسوج- سی سخت ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

یاسوج- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۴۲ درصدی عملیات تعمیر، بهسازی و ایمن سازی ۱۱.۵ کیلومتر از جاده یاسوج- سی سخت خبر داد.

پژمان نیک اقبالی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به گردشگر پذیر بودن منطقه این پروژه ، یکی از  مهمترین گلوگاه های ترافیکی  استان  محسوب می شود و عملیات اجرایی آن با سرعت خوبی در حال انجام است.

نیک اقبالی ادامه داد: اعتبار  این پروژه ۱۴۵ میلیارد ریال و  از محل اعتبارات ملی است  و با افتتاح آن پنج روستا با جمعیتی بیش از  سه هزار نفر از آن هم بهره مند خواهند شد.

مدیر کل راه شهرسازی افزود: از کیلومتر ۴۰۰+۱۲ تا۹۰۰+۱۳ آماده قیر پاشی و  از کیلومتر ۹۰۰+۱۳ تا۵۰۰+۱۵در حال آسفالت است.

نیک اقبالی کاهش تصادفات ، حذف نقطه های حادثه خیز و کم شدن مسافت بین شهر سی سخت و روستا های آن تا مرکز استان را از اهداف  اجرای این پروژه عنوان کرد.

 جاده ارتباطی یاسوج - سی سخت  به علت ریزش سنگ از ارتفاعات در بارندگی های اخیر ، از هفته گذشته مسدود شده و تا پایان عملیات ایمن سازی و بهسازی  مسیر جایگزین یاسوج -توتنده-سی سخت، بیاره و بالعکس برای تردد مردم درنظر گرفته شده است.

جاده یاسوج - سی سخت در گذشته با عرض کم به صورت رفت و برگشت بود اما با توجه به توریستی بودن شهرستان دنا این مسیر به صورت چهار خطه در حال اجراست.

طول این مسیر ۳۵ کیلومتر است که ۱۵ کیلومتر آن درسالهای گذشته چهار خطه شده و ۲۰ کیلومتر دیگر در حال اجراست.

شهر توریستی سی سخت در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها