رانندگی تهاجمی و سرعت غیرمجاز در زنجان حادثه آفرین شده است

زنجان - ایرنا - رییس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: رانندگی به صورت تهاجمی و حرکت با سرعت غیرمجاز در سطح خیابان‌های درون شهری این استان حادثه آفرین شده و میزان تلفات جانی، جرحی و خسارتی را افزایش داده است.

سرهنگ محمدحسن خلجی شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: متاسفانه برخی افراد به ویژه جوانان بدون توجه به قوانین و مقررات، بی محابا با سرعت غیرمجاز و به صورت تهاجمی رانندگی می کنند که این نیز حادثه ساز بوده و بطور قطع و یقین خالی از تهدید و خطر نیست.

وی با بیان اینکه تعداد واژگونی خودروها نیز در زنجان بیشتر شده است، اظهار داشت: از ساعت ۲ بامداد تا ۶/۵ صبح امروز /۱۶ دی ماه/ ۲ مورد حاددثه واژگونی خودروی سواری در شهر زنجان اتفاق افتاد که هرچند تلفات جانی نداشت اما منجر به جرح و خسارت مالی شد.

خلجی تصریح کرد: یکی از واژگونی ها در ساعت ۲ بامداد در بلوار شریعتی و دیگری نیز در مابین میدان مدرس و میدان ارتش، رخ داد و رانندگان هر ۲ خودروی سواری به بیمارستان منتقل شدند.

وی با بیان اینکه این خودروهای واژگون شده به ترتیب پراید و ال نود بودند اظهار داشت: متاسفانه برخی رانندگان خاطی و قانون گریز که اغلب جوان نیز هستند در پی خلوتی خیابان ها که ناشی از اعمال محدودیت‌های کرونایی به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس است با سرعت غیرمجاز رانندگی کرده و برای خود، سرنشینان، دیگر رانندگان و حتی عابرین پیاده حادثه ساز می شوند.

خلجی افزود: اعمال محدودیت های کرونایی و خلوتی خیابانهای سطح شهر، دلیل بر رعایت نکردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و تحریک بر سرعت بالا نیست و رانندگان متخلف یقین بدانند که تخلف آنان توسط دوربین ها و ماموران پلیس راهور، ثبت و ضبط شده و بدون هیچ اغماضی مورد اعمال قانون قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: سرعت و همچنین حواس پرتی رانندگان علت اصلی واژگونی خودروها است و لازم است رانندگان با سرعت مجاز حرکت کنند و از مکالمه با تلفن همراه و سرنشینان و بازی با کودک در حین رانندگی به جد خودداری کنند تا دچار چنین حادثه ای نشوند.

 خلجی اظهار داشت: از ابتدای سال تا به امروز ۲۷ نفر بر اثر تصادفات رانندگی درون شهری این استان در سر صحنه کشته شده اند که در هشت ماه پارسال تعداد فوتی ها  ۲۶ نفر بود.

رییس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: با وجود تغییر رنگ‌بندی کرونایی شهرهای استان از نارنجی به زرد، محدودیت‌های تردد خودروها در درون شهرهای این استان همچنان به قوت خود باقی است و رانندگان متخلف از سوی پلیس راه و راهور مورد اعمال قانون قرار می گیرند.

خلجی، با بیان اینکه درحال حاضر شهرستان ابهر در وضعیت نارنجی به سر می برد افزود: براساس دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، در حال حاضر ورود کلیه خودروهای پلاک غیربومی به این استان ممنوع است و رانندگان در صورت بی توجهی به موضوع و اصرار بر ورود به شهرهای این استان، جریمه خواهند شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها