هرآنچه در مورد انتخابات هیات مدیره بورس تهران باید بدانیم

تهران- ایرنا- نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران از افراد صاحب صلاحیت فنی و حرفه‌ای که دانش لازم برای مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری عدالت داشته‌باشند خواست در انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، فرزانه دهنادی با بیان این مطلب اظهار داشت: افراد صاحب صلاحیت فنی و حرفه‌ای که دانش لازم برای مدیریت شرکت سرمایه گذاری داشته باشند و بتوانند امتیاز دستور العمل تایید صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی را کسب کنند، می‌توانند در انتخابات هیات‌ مدیره این شرکت‌ها نامزد شوند.

وی با بیان اینکه اعضای هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی از طریق برگزاری انتخابات و توسط سهامداران انتخاب می‌شوند، افزود: نامزدهای عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران باید در سامانه «تبادل اطلاعات نهادهای مالی» به نشانی https://setan.seo.ir ثبت‌نام کنند.

دهنادی اعلام کرد: کاندیداهای عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران باید دست‌کم امتیاز لازم در زمینه‌های سوابق تجربی، سوابق تحصیلی و صلاحیت علمی را مطابق دستورالعمل «تایید صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی» مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار کسب کنند.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران گفت: بررسی صلاحیت حرفه‌ای داوطلبان مطابق دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار انجام خواهد شد.

وی یادآورشد: این دستورالعمل در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه ایران به نشانی www.cmr.seo.ir در دسترس است و از تمامی افراد متخصص، صاحب‌ نظر، اساتید دانشگاه و مدیرانی که صلاحیت عضویت در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را دارند، دعوت می شود در سامانه «تبادل اطلاعات نهادهای مالی» (ستان) ثبت‌نام کنند.

دهنادی خاطرنشان کرد: انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری استانی به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: لازمه برگزاری مجمع و انتخابات الکترونیک این است که سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، در سامانه سجام ثبت‌ نام کرده باشند، بنابراین از تمامی افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌خواهیم به سامانه سجام مراجعه و ثبت‌نام کنند.

گفتنی است، سامانه تبادل اطلاعات نهادهای مالی (ستان) با آدرس https://setan.seo.ir یک نرم افزار کاربردی تحت وب است که با هدف تسریع و تسهیل در اجرای فرآیندهای مرتبط با حوزه نهادهای مالی با رویکرد مکانیزاسیون، طراحی و تولید شده است.

با عملیاتی شدن این سامانه همه نهادهای مالی، متقاضیان تاسیس و تبدیل به نهادهای مالی، اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی تصدی سمت و رکن در نهادهای مالی و سایر ذینفعان این حوزه قادر هستند درخواست های خود را بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی و از طریق این سامانه برای سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند و از آخرین وضعیت درخواست های ارسالی خود آگاهی یابند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها