نمایش مستقیم آلاینده‌های تهران از طریق ۳۵ ایستگاه سنجش آلودگی هوا

تهران-ایرنا- شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: میزان رشد آلاینده‌های تهران از طریق ۳۵ ایستگاه سنجش آلودگی هوا با هدف اطلاع‌رسانی بی‌واسطه آلودگی هوا به ۹ میلیون تهرانی به نمایش در می آید.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام این شرکت، در پهنه مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، ۳۵ ایستگاه سنجش آلودگی هوا شامل ۲۱ ایستگاه توسط شهرداری تهران و ۱۴ ایستگاه توسط سازمان حفاظت محیط‌ زیست نصب شده است که ۲۹ ایستگاه آن از جمله ۱۶ ایستگاه شهرداری تهران و ۱۳ ایستگاه سازمان حفاظت محیط زیست مطابق تصویر زیر، مجهز به دستگاه اندازه‌گیری ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون به عنوان آلاینده شاخص فصل زمستان است.

نقشه ایستگاه‌های مجهز به دستگاه اندازه‌گیری آلاینده ذرات معلق کمتر از 2 و نیم میکرون

اطلاعات ۱۶ دستگاه اول مستقیم و بی‌واسطه توسط سرورهای شهرداری تهران، دریافت و برای ۹ میلیون شهروند تهرانی در نقاط مختلف شهر تهران، نمایش داده می‌شود و اطلاعات ۱۳ ایستگاه‌ سازمان حفاظت محیط زیست نیز از طریق شبکه اینترنت به سرورهای شهرداری تهران، منتقل و نمایش داده می‌شود که در تصویر، نمونه‌ای از تصاویر موجود در سایت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران مشاهده می‌شود.

گفتنی است، چنانچه اطلاعات هر کدام از ایستگاه‌ها به سرور منتقل نشود، نمایش داده نخواهد شد که این موضوع می‌تواند ناشی از اشکال در تجهیزات ارسال و دریافت داده و یا قطع اینترنت باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها