۱۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84174348
۰ نفر

برچسب‌ها

اعضای بدن چهار بیمار در استان مرکزی اهدا شد

کارشناس مسئول پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اعضای بدن چهار بیمار امسال به نیازمندان اهدای عضو حیات دوباره بخشید.

"رضوان سادات موسوی " روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: اهدا کنندگان عضو استان امسال شامل سه مرد و یک زن در رده سنی ۲۸ تا ۷۱ سال بودند که سه نفر از آنان ساکن اراک و یک نفر دیگر ساکن روستای گرکان از توابع شهرستان آشتیان بودند.

وی بیان داشت: تقویت باورهای مردمی و تبلیغات رسانه‌ای مناسب می‌تواند در نهادینه کردن فرهنگ اهدای عضو در استان تاثیرگذار باشد.

کارشناس مسئول پیوند اعضای ستاد دانشگاه علوم پزشکی اراک یادآور شد: "انجمن اهدای عضو " شهرستان اراک فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نکرده است که در صدد هستیم با آموزش کادر درمان این بخش را ایجاد و راه اندازی کنیم.

موسوی تاکید کرد: با توجه به نسبت جمعیت شهرستان اراک و شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی انتظار می رود که سالانه ۲۵ اهدای عضو در شهرستان انجام شود که سال گذشته و امسال چهار بیمار اعضای خود را اهدا کردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد بیماران دیالیزی در استان بسیار زیاد است، گفت: شهرستان اراک نیازمند واحد فرآوری کلیه است که این امر نیازمند سرمایه گذاری و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم است تا بتوانیم عمل پیوند کلیه را برای بیماران استان انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها