صرفه‌جویی در مصرف انرژی از دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی آغاز می‌شود

بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اولویت تامین سوخت و برق شهروندان، لازم است صرفه‌جویی در مصرف انرژی از دستگاه‌های اجرایی شروع شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر در نشست کمیته هماهنگی مدیریت سوخت استان درخصوص شرایط خاص کشور ناشی از فشار اقتصادی، اپیدمی کرونا و آلودگی هوا، مطالب مبسوطی را ارائه کرد.

وی با اشاره به برودت هوا و در پی آن افزایش مصرف سوخت به ویژه گاز، بر استفاده بهینه از گاز و برق در ادارات و ساختمان‌های دولتی تاکید کرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی به احتمال اجرای برنامه خاموشی برق اشاره کرد و فرهنگ‌سازی در زمینه صرفه‌جویی با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای را ضروری دانست.

وی اظهار امیدواری کرد: با صرفه‌جویی، زمان‌های اجرای خاموشی برق به حداقل برسد و بتوانیم هرچه سریع‌تر از این برهه عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی هم بتازگی اعلام کرد: با توجه به برودت هوا در سطح کشور و افزایش مصرف گاز و با توجه به تصمیم شرکت گاز مبنی بر حفظ پایداری گاز مشترکان خانگی به ناچار محدودیت‌هایی برای گاز مصرفی نیروگاه‌های برق همچنین نیروگاه شهید کاوه قاین اعمال و این موضوع سبب شده است که در زمینه تولید برق کمبودهایی ایجاد شود.

مهدی دادگر گفت: با توجه به برودت هوا و افزایش مصرف گاز همچنین محدودیت تولید برق در نیروگاه‌ها نیاز است مشترکان در مصرف برق، صرفه‌جویی کنند.

وی افزود: در شرکت توزیع برق خراسان جنوبی از مدتی قبل برای کمک به صرفه‌جویی در مصرف برق چراغ‌های روشنایی معابر را به صورت یکی در میان خاموش کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: همچنین با تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی که می‌توانستند در زمینه مدیریت مصرف برق همکاری کنند، هماهنگ شده و اقدامات خوبی با هماهنگی شهرداران، ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای محدود کردن روشنایی پارک‌ها، میادین و جاده‌ها با رعایت ملاحظات ایمنی انجام شده است.

وی بیان کرد: جلسه‌ای با مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار و با توجه به تداوم شرایط سرما و محدودیت‌های گاز تحویلی به نیروگاه‌ها لازم شد تا از تمامی مشترکان برق استان اعم از صنعتی، کشاورزی، عمومی به ویژه مشترکین تجاری و خانگی مصرانه تقاضا کنیم تا زمان عادی شدن شرایط و روال عادی تحویل گاز به نیروگاه‌های برق به هر میزان ممکن صرفه‌جویی داشته باشند تا شرایط سرد سال را با داشتن و بهره‌مندی از هر دو نعمت گاز و برق به پایان برسانیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =