۲۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۳
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84174223
۰ نفر

برچسب‌ها

بالا نشینی قوت غالب در قفسه فروشگاه‌های زنجان

زنجان - ایرنا - در روزهای کرونایی که عده‌ای از شهروندان با مشکلات مختلف از بیماری گرفته تا تعطیلی کسب و کار مواجهند، شماری از نانوایان هم بدون توجه به شرایط، محصول تولیدی خود را با محدودیت ارائه داده و ترجیح می‌دهند این قوت غالب را با واسطه و از طریق فروشگاه‌ها به دست مصرف کنندگان برسانند.

به گزارش ایرنا، نان به عنوان کالایی اساسی و ضروری اهمیت ویژه ای در سبد مصرفی خانوارها دارد چرا که غذای اصلی و پایه بسیاری از مردم دنیا از جمله ایرانیان را تشکیل می دهد.
 روزانه بخش زیاد انرژی، پروتئین، املاح معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن را نان تامین می کند.
عده ای از مصرف کنندگان درهر وعده غذایی این قوت غالب را در سفره خود قرار داده و مصرف کننده آن هستند که بر همین اساس تعدادی از مصرف کنندگان روزانه و یا هر چند روز یک بار در صف خرید نان هستند.
در مراجعه به نانوایی که تحویل نان به مشتریان باید بدون هر قید و شرط و محدودیتی انجام شود متاسفانه این روزها در برخی واحدها شاهد محدودیت ارایه نان هستیم.
در این روزهای کرونایی شهروندان انتظار دارند مشکلات مضاعفی بر آنها تحمیل نشود درحالیکه برخی از صنوف این مشکلات را تشدید می کنند و برخی نیز حتی قیمت های مصوب را رعایت نکرده و نان را با عناوین مختلف، گران عرضه می کنند.

مردم شکایت خود را اعلام کنند
رییس اتحادیه نانوایان شهرستان زنجان گفت: شهروندانی که از فروش نان توسط نانوایان به فروشگاه ها و عدم ارایه نان به مشتری شکایت دارند آن‌را اعلام کنند.
کمال الماسی اظهار داشت: اعلام شکایت از طریق شماره تلفن ۳۳۴۶۰۹۳۰ امکان پذیر است.
وی افزود: برخی از نانوایان که اول صبح پخت نان دارند و به دلیل عدم مراجعه مشتری انباشت شده و مشتری تمایلی به خرید ندارد می توانند این نان را به فروشگاه عرضه کنند.
رییس اتحادیه نانوایان شهرستان زنجان گفت: اولویت عرضه نان در همه مناطق و محلات با مشتریان است.
الماسی اضافه کرد: در این شهرستان ۷۵۳ نانوایی اقدام به پخت نان می کنند.


نان را تا سقف هشت هزار تومان می دهند
اسماعیل بخشی یکی از شهروندان زنجانی می گوید: نانوای منطقه ما نان را سقف ۳۵ قرص نان به هر مشتری ارایه می دهد و هیچ مشتری نمی تواند بیش از این نانی بخرد.
این شهروند زنجانی اظهار داشت:  شاطر، نان را هنگام پخت در حالیکه مشتریان در صف هستند جدا و بسته بندی کرده به فروشگاه‌ها ارسال می کند.
وی تاکید کرد: در این شرایط به مشتری های جدیدی که به صف ملحق می شود می گوید نان تمام شده و پیر زنی که توان راه رفتن ندارد به او می گوید می توانی از فروشگاه لواش بخرد.

حسن میرزایی یکی دیگر از شهروندان زنجانی اظهار داشت: نانوا حین پخت به ازای هر ۲ قرص نانی که به مشتری می دهد یک قرص نان را برای فروشگاه ها کنار می گذارد.
وی تاکید کرد: این در حالی است که مشتریان در صف نان معطل هستند و گاه دست خالی از نانوایی برمی گردند.
این شهروند زنجانی یادآوری کرد: نانی که به فروشگاه‌ها می دهند با قیمت بالایی است که نانوا ترجیح می دهد محصول خود را به مبلغ بیشتری بفروشد و این مشتریان هستند که همواره از بی قانونی و گاه سوء استفاده اصناف، متضرر می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها