رد لایحه استفاده از ظرفیت‎‌های فرهنگی، ورزشی بوستان‌های تهران در شورا

تهران-ایرنا-اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نشست امروز /سه‌شنبه/ خود لایحه بهره‌برداری از ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی بوستان های بزرگ مقیاس پایتخت را در دستور کار قرار دادند که در نهایت اعضای شورا به رد این لایحه رای دادند.

محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره این لایحه توضیح داد: لایحه به شکل عادی در ۳ دی‌ماه ۹۷ ثبت و به کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شد.

وی افزود: کمیسیون های سلامت و عمران هم به عنوان کمیسیون های فرعی اعلام نظر کردند.

حق شناس گفت: در جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی شورا و کمیسیون معماری و شهرسازی نیز به دلیل اینکه این لایحه با محورهای مورد اشاره شورای شهر هم‌خوانی نداشت، تصمیم بر رد لایحه گرفته و پیشنهاد اجرای لایحه به صورت پایلوت در یک بوستان بزرگ مقیاس ارایه شد.

وی تاکید کرد: نظر مشترک کمیسیون فرهنگی و کمیسیون معماری و شهرسازی رد این لایحه است.

زهرا صدر اعظم نوری رییس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری هم با بیان اینکه بوستان‌ها و فضای سبز یکی از نیازهای زندگی شهرها است، گفت: این فضاها می‌تواند شهروندان را از دغدغه‌های زندگی شهری دور کند.

وی با اشاره به دو طرح جامع و تفصیلی شهر تهران گفت: در این طرح ها فضاهای شهری از جمله سکونت، فضای سبز، کار و فعالیت و مشخص شده است و هر فضا باید به کاربری که برای آن تعریف شده، اختصاص یابد.

نوری با بیان اینکه سال ها در شهرداری کاربری های مختلفی از فضاها، مغایر با طرح جامع و تفصیلی انجام می شود، گفت: اینکه فضاهای مذهبی را به مکان تجاری می‌دهیم و یا مکانهای تفرجی را به مکان های تجاری و فرهنگی اختصاص می دهیم، موجب اختلاط در شهر تهران می شود.

این عضو شورای تهران افزود: باید اجازه دهیم بوستان‌ها کار خود را انجام دهند و فضاهای سبز و بوستان به کاربری خود اختصاص یابد.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۴ رای، نظر کمیسیون مبنی بر رد لایحه را تصویب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها