۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84174078
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

معنویت و مقاومت محور مکتب شهید سلیمانی

توجه به معنویت، ایستادگی و مقاومت بر اصول و اهداف الهی و انقلابی ۲ شاخص اصلی و محور مکتب سپهبد شهید قاسم سلیمانی بود که باید برای موفقیت کشور و ملت در بزنگاه‌های مختلف باید در این مسیر حرکت کرد.

اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باید به سردار رشید اسلام شهیدحاج قاسم سلیمانی به چشم یک مکتب جامع نگاه کرد، ابتدا به شاخصه‌های اخلاقی و رفتاری این شهید باز می گردد که برای همگان و به ویژه نسل جوان کشور و سایر ملت‌ها درس‌آموز است.

اولین ویژگی شهید سلیمانی معنویت او یود، معنویتی توام با اخلاص، دلسوزی و مردم یاری با نگاه نجات مسلمین از چنگال زر و زور و استبداد، سردار سلیمانی علاوه بر تعبد فردی، نگاه اجتماعی در این حوزه داشت. 

دومین بحث عقلانیت شهید سلیمانی در همه امور بود، عقلانیتی که مدبرانه، شجاعانه، حکیمانه. مصلحانه و هنرمندانه بود و سومین شاخصه مکتب شهید جبهه مقاومت سردار سلیمانی، ولایتمداری بی‌چون و چرای او بود، ولایتمداری که به موقع و در لحظه بود و در زمانی که اسلام و انقلاب به نقش‌آفرینی او نیاز داشت در عرصه‌های مورد نیاز حضور موثر داشت و قدمی از ولایت نه عقب می‌افتاد و نه جلو می‌زد بلکه همراه و یار و یاور رهبر بود و گوش به کلام و فرمان ولی‌فقیه داشت .

چهارمین شاخصه شهید سلیمانی، مقاومت فعال و خستگی‌ناپذیر او بود، ایستادگی در برابر قدرت‌های پوشالی و  هیمنه توخالی استکبار و انتقال مفاهیم مقاومت و کادرسازی در راستای ایجاد هسته‌های مقاومت در سرتاسر جهان از تنگه باب‌المندب و یمن گرفته تا غزه و سوریه و لبنان که توانست موجی از مقاومت را در منطقه ایجاد کند.

این شاخص ها و دیگر ویژگی هایی که در این مختصر نمی گنجد، از شهید سلیمانی شخصیتی را ساخته بود که به فرموده رهبر معظم انقلاب به حق باید به چشم یک مکتب به آن نگاه کرد.

*معاون فرهنگی سپاه الغدیر یزد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها