۱۶ دی ۱۳۹۹، ۷:۳۵
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84174054
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

ادامه تحصن خانواده قربانیان حمله داعش در کویته پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - خانواده‌ قربانیان حمله اخیر داعش به معدنچیان ایالت بلوچستان پاکستان به رغم تلاش مقامات ارشد این کشور برای دلجویی از آنان و قول پیگیری جدی این حمله تروریستی، حاضر به پایان تحصن نشده و شرط اصلی خود را مذاکرہ با نخست وزیر پاکستان و اقدام فوری برای مجازات تروریست‌ ها اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، وزیر کشور پاکستان دوشنبه شب به دستور «عمران خان» نخست وزیر به شهر کویته سفر کرد و به همراه نایب رئیس مجلس ملی پاکستان با حضور در محل تحصن بیش از ۲۵ هزار معترض و اعضای خانواده‌ قربانیان معدنچیان شیعه، برای متقاعدکردن معترضان به پایان دادن اعتراض تلاش کردند.

هزاران نفر از معترضان که اغلب از میان جامعه شیعیان هزاره هستند، طی دو شب گذشته در شهر کویته ضمن خودداری از خاکسپاری پیکر قربانیان ، به تحصن تا رسیدن به اهداف خود دست زده‌اند. آنان خواستار اقدام فوری دولت و نیروهای امنیتی علیه مسببان این حادثه و شناسایی و بازداشت همدستان و دیگر عناصر تکفیری در ایالت بلوچستان هستند.

منابع خبری پاکستان ساعاتی پیش به نقل از «شیخ رشید احمد» وزیر کشور اعلام کردند که دولت حاضر به تشکیل کمیسیون ویژه قضایی برای پیگیری حمله تروریستی به معدنچیان و تسریع فرآیند شناسایی عاملان این جنایت شده است. با این حال معترضان به ویژه خانواده قربانیان ، این خواسته را ناکافی دانسته و خواستار سفر نخست وزیر پاکستان به کویته و حضور وی در میان معترضان شدند.

مسوولان کنفرانس احزاب شیعه در کویته پاکستان تاکید کردند: عمران خان باید با حضور در جمع معترضان به وضعیت فعلی رسیدگی کند درغیر این صورت ممکن است موج جدید حملات تروریستی به دیگر مناطق بلوچستان سرایت کند.

اعضای حزب مجلس وحدت مسلمین و جنبش دموکراتیک هزاره در کویته به رغم وعده مقامات ارشد دولت پاکستان در جمع معترضان برای پیگیری جنایت قتل معدنچیان بی‌گناه، با پایان دادن تحصن مخالفت کرده و گفتند: معترضان و خانواده قربانیان در کنار پیکر عزیزان خود خواهند بود و خواستار تامین امنیت جان شیعیان به دست ارتش و برخورد شدید با تروریست‌های داعش هستند.

براساس این گزارش، گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله یکشنبه گروهی از معدنچیان در ایالت بلوچستان پاکستان را که منجر به کشته شدن ۱۱ نفر آنان شد، برعهده گرفت.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان طی پیامی قتل معدنچیان شیعه را به شدت محکوم کرد و از نهادهای امنیتی خواست تا از تمام ظرفیت‌های خود برای شناسایی عوامل این اقدام تروریستی و سپردن آنان به دست عدالت استفاده کنند.

پیش‌تر دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان ضمن اعلام حمایت از تحصن در شهر کویته، هشدار داد که اگر دولت اسلام‌آباد به خواست جامعه شیعیان هزاره مبنی بر شناسایی ، دستگیری و مجازات تروریست ها و تامین امنیت برای سایر افراد جامعه عمل نکند تجمعات اعتراضی در سراسر این کشور برپا می‌شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha