بسیج دانشجویی به دنبال اجرای منویات زمین مانده مقام معظم رهبری باشد

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: بسیج دانشجویی باید متصدی کرسی آزاد اندیشی بوده و برای تحقق منویات بر زمین مانده مقام معظم رهبری تا رسیدن به حصول نتیجه تلاش کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی روز یکشنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان بسیجی استان البرز با اشاره به اینکه تفکر بسیجی می تواند دنیا را متحول کند، افزود: بسیج تفکری است که می تواند جامعه را به حرکت درآورد.

وی اظهار داشت: ما برای جامعه چشم اندازی داریم که آن هم رسیدن به جامعه مهدوی و تمدن نوی اسلامی است و آن مجموعه و عناصری که می تواند در افکار، افعال و افراد تحول ایجاد کرده و آن ها را به سمت آن مقصد و رسیدن به جایگاه و معاد حرکت دهد همان تفکر بسیجی است.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه تفکر مکتب حاج قاسم همان تفکر بسیج است، گفت: هر آنچه که در تعریف بسیجی وجود دارد در تعریف مکتب قاسم سلیمانی نیز دیده می شود پس هر۲ مکتب یکی است یعنی اگر مکتب قاسم سلیمانی را بخواهیم تطبیق بدهیم، همان تفکر بسیج است.

وی تفکر بسیج را همان مسیر تجسم یافته شهید قاسم سلیمانی دانست و با اشاره به لزوم تکثر مصادیق تفکر بسیجی در رفتار و اعمال، بیان داشت: تفکر بسیجی باید احیا شود ولی احیای این تفکر در به وجود آوردن و تکثر این مصادیق است.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر نقش مهم دانشجو در جامعه، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که  «دانشجو موذن است» که زمانی این جمله را در خطبه ها می گفتم که تعبیر دقیقی است زیرا  موذن باید عادل باشد و او کسی است که از بیت المال حقوق میگیرد و باید به او حقوق بدهیم.

وی با بیان اینکه در اسلام دو نفر از بیت المال می توانند حقوق بگیرند که یکی قاضی و دیگری موذن است، با  مهم شمردن مساله زمانشناسی و پیش بینی موضوعات، گفت: نیرویی همیشه در جنگ موفق بوده و غلبه و پیروزی دارد که تحرکات دشمن را احتمال بدهد و برآورد کند و بگوید اگر بخواهد از این جبهه حمله کند پس این استعداد رو میچیند و من هم باید این استعداد رو بچینم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ضمن لزوم مطالبه گری در بسیج دانشجویی، بیان داشت: مطالبه گری باید مستند باشد و اگر مستند نباشد تضعیف می شوید.

وی با بیان نکاتی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ،گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه ی گام دوم آورده اند که  کارگزارانی هستند به درد نمی خورند و مشکل ما هستند و باید عوض شوند اما چه کسی جای آن ها بیاید؟  دولت جوان انقلابی بانشاط و شخصیت هایی که نشاط دارند و می توانند کار انجام دهند و به خصوص سن و سال نیستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر لزوم برپایی نشست هایی در راستای پیاده کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اضافه کرد: افراد جوان حزب اللهی پیدا می شوند و جوان حزب اللهی انقلابی یعنی کسی که جهات معنوی و اخلاقی و مواظبات معنوی اش سرجایش است و حواسش به آنها است و مثل قاسم سلیمانی که هم مجاهد است و حزب اللهی .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha