بزرگراه کرمانشاه به کامیاران تکمیل می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان کرمانشاه اعلام کرد که ۱۱ کیلومتر باقی مانده از بزرگراه کرمانشاه به کامیاران به صورت کامل تکمیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، فضل الله رنجبر عصر دوشنبه در نشست بررسی اجرای پروژه کرمانشاه به کامیاران که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: این پروژه بخشی از پروژه ملی بزرگراه کرمانشاه به میاندوآب در استان آذربایجان غربی است و نقش موثری در بهبود حمل و نقل در غرب کشور دارد.

وی با بیان اینکه طول این پروژه ۴۲ کیلومتر است، افزود: ۳۲ کیلومتر آن اکنون در حال بهره برداری است و هفت کیلومتر باقی مانده نیز پس از مساعدشدن هوا در اسفند ماه آسفالت و بهره برداری می شود.

فرماندار کرمانشاه افزود: چهار کیلومتر دیگر نیز که در محدوده پل رازآور و نزدیکی شهر کامیاران قرار دارد در ابتدای سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

رنجبر یادآور شد: در راستای اجرای این پروژه پل دوم رودخانه رازآور اکنون در حال احداث است و در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی اعتبار این پروژه برای امسال را ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از طریق استانداری پیگیری افزایش اعتبارات پروژه بزرگراه کرمانشاه به کامیاران هستیم تا در روند اجرای آن تسریع شود.

فرماندار کرمانشاه همچنین به برخی مشکلات اجتماعی ایجاد شده پیش روی اجرای پروژه اشاره کرد و گفت: برای حل این مشکلات چاره اندیشی های لازم انجام شده است.

رنجبر با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه قطعی است و به زودی تکمیل خواهد شد، از روستاهای واقع در طول مسیر خواست تا همکاری لازم برای اجرای این پروژه را به عمل آورند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مبع مساحت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها