۵۲ زندانی جرائم غیر عمد البرز از زندان آزاد شدند

کرج-ایرنا- مدیرکل زندان های استان البرز اعلام کرد که ۵۲ زندانی بدهکار ‏مالی با کمک خیرین، ستاد دیه، مرکز نیکوکاری شهدای زندان های البرز، انجمن حمایت از زندانیان ‏و بسیج حقوقدانان از زندان آزاد شدند.

اسماعیل جمیاری شامگاه دوشنبه در برنامه ای تحت عنوان مکتب حاج قاسم سلیمانی که  با حضور مسوولان قضایی در ندامتگاه فردیس برگزار شد، افزود: برنامه های مکتب حاج قاسم سلیمانی که از ۲۸ ‏آذرماه سال جاری در زندان های استان  با هدف کمک به آزادی زندانیان آغاز شده و  تا ۲۸ دی ماه مصادف با شهادت بانوی۲  عالم حضرت فاطمه زهرا  (س ) ادامه دارد.

وی بیان داشت:  در راستای این امر خداپسندانه امروز ؛ خیرین، ستاد دیه، انجمن های حمایت از زندانیان، مرکز نیکوکاری ‏شهدای زندان ها بدهی یک میلیارد تومانی  ۵۲ زندانی را به نیت اهدای ثواب آن به روح سردار شهید حاج قاسم ‏سلیمانی پرداخت کردند.

جمیاری در خصوص برنامه های اجرا شده در مکتب حاج قاسم سلیمانی گفت:  کمیته برگزاری مکتب ‏حاج قاسم اواسط آذر ماه سال جاری در اداره کل زندان های استان تشکیل جلسه داد و تمام مصوباتش را به یاری خداوند و تاسی از نام و یاد سردار شهید قاسم سلیمانی توانستیم به خوبی اجرا نماییم.

وی اظهار داشت: خرید ۶۳ گوشی ‏هوشمند برای فرزندان  دانش آموز زندانیان نیازمند و جا مانده از تحصیل در ایام کرونا  و  توزیع ۱۴ سرویس جهیزیه بین زوج های نیازمند خانواده زندانیان  با همکاری کمیته امداد ‏امام (ره) و انجمن های حمایت از زندانیان استان البرز از جمله اقدامات است .

مدیرکل زندان های استان البرز گفت: بازدید و سرکشی از ۱۴ خانواده زندانی نیازمند و ‏اهدا سبد معیشتی به آنها  و اجرای  برنامه های فرهنگی و تربیتی متنوع مانند رونمایی و اجرای سرود "سفر به خیر ‏سردار" در زندان های استان، بیش از ۶۳ ختم قرآن و بیش از ۸۰۰ هزار صلوات و اهداء ‏ثواب آن به روح ملکوتی شهید سلیمانی  از دیگر برنامه ها بوده است.

جمیاری افزود: توزیع دفترچه هایی شبیه به شناسنامه سردار سلیمانی با ‏موضوع زندگینامه آن شهید و امضای پیمان نامه انتهایی دفترچه توسط مددجویان، سربازان وظیفه و ‏همکاران، برگزاری برنامه های عصر شعر و خاطره، تجسمی و تقدیر از هنرمندان برتر هر رشته از جمله ‏برنامه های اجرا شده در این مکتب بود. ‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها