زنجان بخش عکس جشنواره ملی آب را میزبانی می‌کند

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: این استان بخش عکس جشنواره ملی " آب با نگاهی به آینده " را میزبانی خواهد کرد.

اسماعیل افشاری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تبیین محورهای مختلف جشنواره ملی "آب با نگاهی به آینده" افزود: این جشنواره در راستای پویش هر هفته الف - ب - ایران و با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب برگزار می شود.

وی با تاکید بر اهمیت و تاثیرگذاری استفاده از هنر در رسیدن به اهداف وزارت نیرو در خصوص حفظ منابع آب و مدیریت مصرف این ماده حیاتی یادآور شد: آب و بحران آب، ارزش اقتصادی آب، تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی، سازگاری با کم‌آبی، مدیریت به‌هم پیوسته منابع آب، خاک، صنعت سدسازی و توسعه پایدار، نقش علوم اجتماعی در مدیریت مصرف، استفاده از پساب و بازچرخانی آب، آب و محیط زیست، مصرف بی‌رویه آب در بخش کشاورزی، ابنیه‌های تاریخی مربوط به آب، آب‌انبار، آسیاب‌های آبی و قنات‌ها از جمله محورهای جشنواره ملی آب است.

افشاری تصریح کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند از ۱۵ دی ماه جاری تا ۱۵ بهمن‌ماه امسال آثار خود را به آدرس 

www.water-zanjan.ir ارسال کنند.

وی با تاکید بر اهمیت مصرف بهینه آب و تدوین راهکارهای لازم به این منظور گفت: هم اکنون ۹۵ درصد آب مورد نیاز بخش صنعت استان از منابع آبهای زیرزمینی تامین و برداشت بی رویه از این آبها منجر به افت سالانه ۷۱ سانتیمتر از سطح آب دشت های استان می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha