زنجان بخش عکس جشنواره ملی آب را میزبانی می‌کند

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: این استان بخش عکس جشنواره ملی " آب با نگاهی به آینده " را میزبانی خواهد کرد.

اسماعیل افشاری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تبیین محورهای مختلف جشنواره ملی "آب با نگاهی به آینده" افزود: این جشنواره در راستای پویش هر هفته الف - ب - ایران و با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب برگزار می شود.

وی با تاکید بر اهمیت و تاثیرگذاری استفاده از هنر در رسیدن به اهداف وزارت نیرو در خصوص حفظ منابع آب و مدیریت مصرف این ماده حیاتی یادآور شد: آب و بحران آب، ارزش اقتصادی آب، تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی، سازگاری با کم‌آبی، مدیریت به‌هم پیوسته منابع آب، خاک، صنعت سدسازی و توسعه پایدار، نقش علوم اجتماعی در مدیریت مصرف، استفاده از پساب و بازچرخانی آب، آب و محیط زیست، مصرف بی‌رویه آب در بخش کشاورزی، ابنیه‌های تاریخی مربوط به آب، آب‌انبار، آسیاب‌های آبی و قنات‌ها از جمله محورهای جشنواره ملی آب است.

افشاری تصریح کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند از ۱۵ دی ماه جاری تا ۱۵ بهمن‌ماه امسال آثار خود را به آدرس 

www.water-zanjan.ir ارسال کنند.

وی با تاکید بر اهمیت مصرف بهینه آب و تدوین راهکارهای لازم به این منظور گفت: هم اکنون ۹۵ درصد آب مورد نیاز بخش صنعت استان از منابع آبهای زیرزمینی تامین و برداشت بی رویه از این آبها منجر به افت سالانه ۷۱ سانتیمتر از سطح آب دشت های استان می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها