بررسی رفع موانع صادرات کشاورزی مهمترین هدف سفر به آذربایجان‌غربی است

ارومیه- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: بررسی موارد لازم در راستای رفع موانع صادرات محصولات کشاورزی به ویژه سیب درختی در آذربایجان غربی و سایر مشکلات این بخش، مهمترین هدف سفر ۲ روزه به این استان است.

کاظم خاوازی شامگاه دوشنبه در بدو ورود به فرودگاه ارومیه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دغدغه این وزارتخانه صادرات سریعتر سیب استان است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان نیز پیگیر این موضوع هستند.

وی بیان کرد: مهمترین هدف در این سفر دیدار با کشاورزان و بهره برداران استان و بررسی مسایل و مشکلات به ویژه در زمینه منابع توسعه بخش کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: بسیج کردن تمام ارکان وزارت جهادکشاورزی برای پاسخگویی به کشاورزان و مسایل مطرح در این سفر مشهود است زیرا اولین سفری است که همه معاونان قبل از وزیر در این استان حضور یافته اند.

وی با بیان اینکه نمایندگان استان در زمینه های مختلف دلسوزی و پیگیری های لازم را دارند، ادامه داد: امید است با جمع‌بندی های انجام شده توسط استاندار و نمایندگان نتایج این سفر مطلوب باشد.

خاوازی گفت: سعی می شود برخی مشکلات در وزارتخانه حل و برخی مشکلات که نیازمند تعامل و هماهنگی با سایر وزارتخانه هاست، در تهران مورد بررسی قرار گرفته و زمینه رفع آن فراهم شود.

به گزارش ایرنا در جریان سفر ۲ روزه "کاظم خاوازی" وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به آذربایجان غربی، همزمان ۱۳۱ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار بیش از ۴۴۵ میلیارد ریال در سراسر استان به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری می‌رسد و از ۱۸ رقم دستاورد تحقیقاتی بخش کشاورزی رونمایی می‌شود.

این طرح ها ۱۲۳ طرح در بخش آب و خاک، چهار طرح در زیربخش صنایع تبدیلی و غذایی، ۱۸ طرح تحقیقاتی، سه طرح در زیربخش تولیدات گیاهی و همچنین یک طرح شیلاتی را شامل می شود که با بهره ‌برداری از آنها برای ۵۰۸ نفر در سراسر استان به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.

بازدید از چند واحد تولیدی اعم از واحد سورت و بسته بندی و سردخانه نگهداری میوه، شرکت رویان پژوهش، شرکت در جلسه شورای راهبردی بخش کشاورزی در شهرستان ارومیه، شرکت معاونان در جلسه کارگروه زنجیره سیب استان، کارگروه زیر بنایی، کارگروه رونق تولید و تشکل‌ها، شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی با حضور استاندار و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، حضور در نشست خبری با اصحاب رسانه برای ارائه گزارش سفر ۲ روزه از برنامه‌های سفر وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به استان خواهد بود.

در جریان این سفر ۲ روزه، ۹ معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز با سفر به شهرستان‌های استان و دیدار با نمایندگان و فرمانداران و کشاورزان پیشرو، مسائل و مشکلات موجود در بخش کشاورزی هر شهرستان را بررسی و جهت جمع بندی نهایی و ارائه گزارش به وزیر جهاد کشاورزی اقدام خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha