توسعه اینترنت پهن باند موجب رونق اقتصادی در روستاها می‌شود

شیراز-ایرنا- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت: تجهیز روستاها و مناطق دوردست به اینترنت پهن باند، علاوه بر ایجاد دسترسی روستاها به خدمات ضروری دولت از طریق اتصال به شبکه ملی اطلاعات، موجب رونق اقتصادی و خلق فعالیت‌ها و فرصت‌های جدید در روستاها خواهد شد.

روابط عمومی این اداره کل در گزارش روز دوشنبه خود به نقل از مهرداد سهرابی افزود: علاوه بر این، دسترسی به اینترنت، بهره‌وری مشاغل سنتی را در روستاها افزایش داده و فعالیت‌های اقتصادی جدیدی را از طریق تحریک نوآوری و ایجاد امکان کار در روستا برای روستاییان فراهم کرده است.
وی ادامه داد: ارتباطات سیار به طور کلی و باند پهن به طور خاص، تاثیر ویژه‌ای بر اقتصاد مناطق روستایی دارد و باعث می‌شود روستاییان صرف نظر از موقعیت مکانی خود بتوانند با چند کلیک به مشتریان بالقوه برای عرضه محصولات و خدمات خود در نقاط مختلف متصل شوند و علاوه بر فروش محصولاتشان با قیمت مناسب و بدون واسطه در بازار، اشتغال پایدار و کاهش هزینه‌های را هم رقم بزنند.
سهرابی، دریافت خدمات ضروری عمومی مانند سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکداری الکترونیک را از دیگر مزایا و دستاوردهای دسترسی به شبکه پهن باند و شبکه ملی اطلاعات برشمرد و اظهار داشت: اقدامات توسعه‌ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سبب پُرکردن شکاف دیجیتالی و دسترسی همگانی در روستاها و مناطق دورافتاده به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات شده است.
سهرابی، با اشاره به دسترسی ۲۷ روستای استان فارس به اینترنت پهن باند و شبکه ملی اطلاعات، بیان کرد: از این تعداد ۲۰ روستا با ۲ هزار و ۶۴۷ خانوار و ۹ هزار نفر جمعیت در ۶ شهرستان این استان از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات به شبکه پهن باند سیار اپراتور اول مجهز شدند.
او گفت:این روستاها شامل روستاهای تیرازجان، گل بابکان، له چرا، بکر علیا، بکر سفلی، گره نظرآباد در شهرستان رستم، روستاهای جوالیقان، گیخ، سیریزجان، کانرود و سویس در شهرستان کازرون، روستاهای حسین آباد سرگر، تل بخصی، سرتل، سرگر در شهرستان فیروزآباد، روستاهای خانی یک، آبنو و پهناپهن در شهرستان فراشبند، روستای شهرک خلیل آباد در شهرستان زرین دشت و روستای شهرک وزیره در شهرستان نی‌ریز است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، هفت روستای نصیرآباد، قلعه نو، شاابوذکریا، محمدآباد، نصرت آباد، طاهونه و شهرک غدیر از توابع شهرستان داراب نیز با جمعیت یک هزار و ۸۱۷ خانوار و ۶ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت توسط اپراتور اول به شبکه پهن باند سیار مجهز شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها