امام جمعه یزد: خنثی‌کردن تحریم‌ها در گرو ایجاد اشتغال مفید است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: خنثی‌کردن تحریم و تهدیدها در گرو همکاری مردم و مسوولان و برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال مولد و مفید است .

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز دوشنبه در دیدار امام جمعه و مسوولان ابرکوه با اشاره به اینکه کشور با انواع تهدید، تحریم و تحریف دست به گریبان است افزود: همه باید تلاش کنیم با خودکفایی و توسعه دانش و پژوهش در عرصه‌های مختلف صنعتی، دفاعی، معدنی و پزشکی، شرایط پیشرفت کشور را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: همه مردم و مسوولان باید برای خنثی کردن تحریم‌ها، شهر به شهر و استان به استان پای کار بیایند و هر شهرستانی تصمیم بگیرد نیازهای خودش را تامین کند به عنوان مثال در زمینه تامین خوراک دام هر شهرستان باید به نحوی عمل کند که خوراک مورد نیاز دام خودش را تامین کند.

امام جمعه یزد بر توسعه صنعت به ویژه صنایع پاک و اشتغالزا تاکید کرد و یادآور شد: صنعت پوشاک از جمله این موارد است که با سرمایه‌گذاری کم و اشتغالزایی بالا می‌تواند علاوه بر رفع نیاز کشور به واردات پوشاک، زمینه اشتغال افراد بسیاری را نیز فراهم کند.

ناصری با اشاره به سفر رهبری به استان در سال ۸۶ و سفر ایشان در ۱۵ دی‌ماه به ابرکوه تصریح کرد: این سفر بسیار پرخیر و برکت بود و مصوبات آن با جدیت پیگیری شد و امیدواریم شرایط به نحوی پیش برود که دوباره شاهد حضور پر خیر و برکت ایشان در یزد باشیم.

وی به سیل اخیر ابرکوه  اشاره و بیان کرد:  باید توجه داشت کار احداث مسکن برای سیل‌زدگان هر چه سریع‌تر آغاز شود تا مردم به خانه‌ها خود اسکان پیدا کنند و همه باید تلاش کنند تا کمک‌ها به دست اهل و آسیب‌دیدگان واقعی برسد.

امام جمعه یزد به خسارت وارد شده به قنوات و احشام منطقه اشاره کرد و افزود: در این زمینه هماهنگی‌ با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) انجام شده و دست‌اندرکاران پیگیری رسیدگی به خسارت دیدگان سیل ابرکوه، موضوع را از این طریق دنبال کنند.

ناصری  یزدی در مورد مشکلات سییل‌بندها گفت: این موضوع باید با جدیت از سوی بخشداران و فرماندار دنبال شود و تا همه دستگاه‌ها برای کمک و خدمت رسانی در میدان هستند، مشکلات این بخش نیز حل و فصل شود و سدسازی و مرمت سیل‌بندها و تخریب سازه‌هایی که سبب انحراف روان‌آب‌ها به سمت شهر شده باید در اولویت قرار گیرد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها